Навряд чи інша система опалення викликає сьогодні стільки розбіжностей, як система електроопалення. Її прихильники хвалять низьку вартість необхідного обладнання, а противники нагадують про високі експлуатаційні витрати. Істина, ймовірно, знаходиться посередині, тому що електричне опалення має як переваги, так і недоліки. Про механізм електричного обігріву, його типи, і випадки, коли його вигідно застосувати, йтиметься в наступних розділах.
Що таке електроопалення?
Електроопалення можна розділити на наступні категорії та підкатегорії:
- Водяне - традиційна система опалення, обладнана:
- електрокотлом;
- тепловий насос.
- Повітряне - тепло генерується децентралізовано – безпосередньо на кожному окремому електричному пристрої та без підключення до трубопроводу:
- пряме електроопалення (тепловентилятори, конвектори, інфрачервоні обігрівачі та ін.);
- електроопалення підлоги (електрична тепла підлога).
Специфікація обладнання та робіт для опалення будинку протягом 1-2 днів!
Щоб отримати специфікацію заповніть форму і прикрийте план опалювальних приміщень. Ми надішлемо специфікацію на Ваш E-mail.
Повітряне електроопалення
Якщо домовласники вирішують встановити електроопалення в приватному будинку, сьогодні вони мають такі системи на вибір:
Пряме електроопалення – електричне обігрів без проміжного нагрівача.
Тепловентилятори та конвектори - найкращий варіант для дачі.
Найпростішим видом електроопалення є прямий електрообігрів. У цьому випадку тепло передається безпосередньо до приміщення тепловентиляторами або конвекторами. Щоб нагріти повітря, їх нагрівальні елементи повинні бути розігріті до високих температур. Наслідком цього є висока витрата електроенергії.
Інфрачервоний обігрівач - тепло тільки в зоні випромінювання обігрівача.
Інакше відбувається нагрівання з використанням інфрачервоного обігрівача. Тепло передається як випромінювання і нагрівається не повітря, лише тверді предмети. Температура на поверхні самого обігрівача, як і у разі теплої підлоги чи панельного опалення, залишається невисокою. У зоні дії інфрачервоного обігрівача буде тепло та затишно, але як тільки Ви залишите зону випромінювання, то відчуєте холод. Подібні системи застосовують у ресторанах для підтримки приємного тепла на відкритих майданчиках.
На відміну від тепловентиляторів або конвекторів, які встановлені в приміщенні у вигляді громіздких пристроїв, нагрівальні поверхні інфрачервоного обігрівача можуть бути замасковані. Наприклад, виготовлені у вигляді картини та змонтовані на стіні чи стелі.
Нагрівальні елементи - підходять для ванних кімнат.
Під час проходження електричного струму вони нагрівають теплоносій усередині (масло, воду). Така система застосовується, наприклад, в сушках для рушників. Їх зручно використовувати у ванній кімнаті з підлогою, що підігрівається, як додатковий обігрів. Це дозволяє підтримувати в ванних, що мало використовуються, постійну температуру.
Переваги: | Недоліки: |
Електрообігрівач може бути встановлений без особливих зусиль. | Використання електрообігрівачів викликає високі витрати, якщо вони включені тривалий час. |
Для підключення зазвичай достатньо розетки. | Має поганий загальний баланс CO2, якщо в них не використовується екологічно чиста електроенергія. |
Найчастіше низькі витрати на придбання. | Для встановлення необхідно з'єднатися з джерелом електроенергії або розеткою. |
Електрична тепла підлога – високий рівень комфорту та великі витрати.
Система підігріву підлог з використанням води складається з труб, які укладаються у стяжку підлоги. Зробити це у старих будинках часто буває складно через товщину всієї конструкції.
Нагрівальні мати електричної теплої підлоги тонкі і можуть бути укладені безпосередньо під новим покриттям для підлоги. Як і традиційні системи з використанням гарячої води, електрична тепла підлога створює у приміщенні приємний мікроклімат. Але тривале користування електроенергією веде до високих витрат. Так за кожну кіловат-годину має бути сплачено 1,68 грн. (ціна на електроенергію 2017/18). Газовий конденсаційний казан забезпечує обігрів приміщень за ціною приблизно 0,71 грн. за кіловат-годину, тобто менш ніж за половину.
Переваги : | Недоліки: |
Проста та компактна установка. | Дуже високі витрати, якщо електропалив включений тривалий час. |
Високий рівень комфорту та затишку в приміщенні. | Поганий загальний баланс CO2, якщо при цьому не використовується екологічно чиста електроенергія. |
Низькі витрати на придбання. |
Водяне електричне опалення.
Електрокотел - коли вартість електроопалення буде меншою?
Електрокотел просто та легко вбудовується у будь-яку систему водяного опалення.
Для його встановлення потрібна наявність тільки електрики. Електрокотел має високий ККД – майже 100% та здійснює швидке нагрівання теплоносія в системі опалення. Його легко підключити до існуючої системи опалення. Мабуть, єдиною проблемою при використанні електроопалення котлом є висока вартість електрики - 1,68 грн. порівняно з газовим опаленням - 0,71 грн. за 1 кВт*год тепла (за тарифами 2018 р.)
Вартість водяного електроопалення буде меншою, якщо:
- перейти на спеціальний тариф для будинків, що опалюються електрикою - 90 коп. за 1 кВт*год тепла до 3000 кВт*год електроенергії на місяць;
- встановити двофазний лічильник - 45 коп. за опалення у нічний час до 3000 кВт*год на місяць та 90 коп. згори;
- використовувати буферну ємність для накопичення тепла в нічний час (має сенс, якщо площа будинку більше 150 кв. м).
Protherm Ray 6KE/14
- электрический;
- мощность 6 кВт;
- гвс: необходим бойлер;
- встроенный насос;
- встроенный расширительный сосуд;
Vaillant eloBLOCK VE 6
- электрический;
- мощность 6 кВт;
- гвс: необходим бойлер;
- встроенный насос;
- встроенный расширительный сосуд;
Viessmann Vitotron 100 VLN3 24 кВт
- электрический;
- мощность 24 кВт;
- гвс: необходим бойлер;
- встроенный насос;
- встроенный расширительный сосуд;
Тепловий насос - найдешевша вартість тепла.
Необхідно врахувати, що максимальна температура теплоносія в такій системі буде 55-60 С, що вимагатиме спеціального підбору радіаторів на температурний графік 55/40.
Показником ефективності теплового насоса є коефіцієнт СОР. Залежно від типу теплового насоса в межах 2,5-4. Це означає, що 1 кВт*год електричної енергії виробляє 2,5-4 кВт*год теплової.
Якщо прийняти СОР=3, то вартість 1 кВт*год тепла буде меншою втричі вартості 1 кВт*год електрики. Наприклад, якщо:
- перейти на спеціальний тариф для будинків, що опалюються електрикою - 30 коп. за 1 кВт*год тепла до 3000 кВт*год на місяць та 56 коп. - згори.
- встановити двофазний лічильник - 15 коп. за опалення у нічний час до 3000 кВт*год на місяць та 30 коп. згори.
Viessmann Vitocal 100-S AWB-ME-AC 5 кВт 230 В
- потужність 5 кВт;
- COP 3,5 – 4,8;
- тепловий насос повітря/вода;
- напруга 230 В;
- опалення/охолодження;
- електропатрон;
- ГВС: необхідний бойлер;
Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 8 кВт 230 В
- потужність 8 кВт;
- COP 3,5 – 4,8;
- тепловий насос повітря/вода;
- напруга 230 В;
- опалення;
- ГВС: необхідний бойлер;
Bosch Compress 3000 AWES 8 кВт
- потужність 8 кВт;
- COP 4,8;
- тепловий насос повітря/вода;
- напруга 400 В;
- опалення/охолодження;
- електропатрон;
- ГВС: необхідний бойлер;
Скільки коштує електроопалення та коли воно себе виправдовує?
Хоча індивідуальні системи електроопалення мають багато переваг, всі вони споживають електроенергію. Кожна кіловат-година тепла коштує 1,68 грн (станом на 2017/18). Це у 2,2 рази більше, ніж вартість 1 кіловатт-година тепла при використанні газу – 70-80 коп.
Однак якщо є можливість перейти на двотарифний лічильник, то за вартістю електроопалення може зрівнятися з газовим у разі опалення вночі. А якщо при цьому використовувати тепловий насос, то вартість 1 кіловат-години становитиме 0,5 грн, що теж зовсім непогано.
Використання повітряного електрообігріву також може бути вигідно – насамперед тоді, коли він встановлюється в приміщеннях, що епізодично опалюються або рідко використовуються, наприклад, дачах: адже витрати на обладнання тут центральної системи теплопостачання значно вищі за витрати, необхідні для повітряного електроопалення. Або якщо будинок настільки добре теплоізольований, що потреба в обігріві дуже низька.
Чи є електроопалення екологічно чистим?
Хоча в самому будинку енергія практично не втрачається – прихильники часто говорять про високу ефективність та екологічність електричного опалення – все виглядає зовсім інакше, якщо розглянути шлях електроенергії загалом.
Електроенергія виробляється переважно з копалин видів палива чи атомних електростанціях, коефіцієнт корисної дії яких часто нижче 50%. Для порівняння: газовий конденсаційний котел генерує тепло для опалення та підігріву води з коефіцієнтом корисної дії до 98%.
Висновки
Повітряне електричне обігрів часто простіше і принаймні при покупці дешевше, ніж електрокотел або тепловий насос для водяного опалення. Однак не варто забувати і про високі експлуатаційні витрати. Якщо електроопалення передбачається використовувати в режимі тривалої роботи або постійного проживання, то все ж таки простіше використовувати традиційну систему опалення.
Специфікація обладнання та робіт для опалення будинку протягом 1-2 днів!
Щоб отримати специфікацію заповніть форму і прикрийте план опалювальних приміщень. Ми надішлемо специфікацію на Ваш E-mail.
Котельна з електрокотлом або тепловим насосом від компанії Діатек
Якщо Вам потрібне водяне опалення за допомогою електрики, ми швидко, протягом дня, підготуємо розрахунок вартості обладнання та робіт, і надішлемо на Ваш E-mail.
Наша компанія вже понад 20 років монтує котельні та системи опалення на маленьких і промислових об'єктах різного ступеня складності від кількох кВт до 20 МВт. Ми гарантуємо якість своїх робіт та технічну підтримку під час експлуатації обладнання. Гарантію та підтримку забезпечують досвідчені інженери, які багато років займаються своєю улюбленою справою у нашій компанії. Ми цінуємо свою репутацію і завжди готові стати Вашим партнером - наші контакти.