Водопостачання

Як зробити водопостачання у Вашому будинку правильно?

Розрахуємо та змонтуємо водопостачання у Вашому будинку

Працюємо з 1997 р.

 

Що робить систему водопостачання у Вашому будинку безпечною для здоров’я, комфортною та економною?

1. Вибрати основний режим роботи водопостачання у Вашому будинку.

Відповідь на ці питання стане підставою для проектувальника для розрахунку водопостачання у Вашому будинку та допоможе правильно підібрати діаметр труб, об’єм бойлера для приготування гарячої води, насос для створення необхідного напору. А від цього залежить вартість системи та комфорт під час експлуатації.

  • Скільки буде мешканців будинку?
  • Скільки точок водорозбору використовуватимуться одночасно?
  • Чим користуватимуться найчастіше мешканці будинку – джакузі, ванна чи душ?
  • Як часто та як довго?
для Системы водоснабжения

Дізнайтеся скільки коштує обладнання та монтаж для опалення Вашого будинку!

Відповідайте на 3 запитання та отримайте кошторис та найкращий варіант опалення протягом 1-2 днів.

2. Три причини передбачити циркуляційну лінію

Якщо ви включаєте кран гарячої води, то хотіли б отримати приємну гарячу воду. Для задоволення цієї вимоги до комфорту необхідно передбачити циркуляційну лінію та циркуляційний насос.

Найбільш важливі причини створення циркуляційної лінії:

  • ефективний захист від розмноження мікроорганізмів у воді;
  • економічне використання води;
  • високий комфорт використання гарячої води – без затримки.
расходов на отоплении 10

Температура води в циркуляційній лінії не повинна падати більш ніж на 5° C. Якщо Ви встановлюєте циркуляційний насос, потрібно врахувати, що він працює багато годин на рік. Старі насоси мають набагато більш високе споживання електроенергії – 80 Вт/год, а за рік роботи це орієнтовно становитиме 233,6 кВт або за ціни 1,68 грн за 1 кВт вийде 393 грн. на рік.

Сучасні високоефективні насоси, які оснащені економічним електронним двигуном та ефективним керуванням дозволяють скоротити витрати на експлуатацію до 120 грн. на рік. Якщо циркуляційна лінія передбачена, важливо оптимальне проектування системи водопостачання, щоб окремі гілки трубопроводу були якнайкоротшими і без «мертвих зон», тобто ділянок без постійного споживання, щоб уникнути застою води.

Можна обійтися без циркуляційної лінії у невеликих системах, якщо виконуються дві умови:

  • ємність бойлера менше 300 літрів;
  • об'єм води у трубах менше 3 літрів.

Перевагою є те, що насос не споживає щодня електроенергію. А недоліком є те, що мешканцям потрібно буде зливати воду з труб, що охолола, доти, доки в кран почне надходити гаряча з бойлера.

3. Як запобігти появі та розмноженню шкідливих мікробів у Вашій системі водопостачання?

Мікроорганізми поширюються в системах водопроводу при температурному режимі роботи в межах від 30 ° C до 50 ° C. Поживне середовище для їх зростання та розмноження вони знаходять у біоплівці, яка утворюється в кожній водопровідній системі. Біоплівки складаються з клітин бактерій, грибів або навіть водоростей та слизу. Вона формується на стінці труби, продуктах корозії та на можливих відкладеннях накипу.

Для запобігання появі та розмноженню мікроорганізмів необхідно:

  • використовувати інсталяційні матеріали, призначені для водопровідних систем;
  • запобігати застою води в системі;
  • використовувати адаптоване до потреб (тобто не надто велике) сховище гарячої води або нагрівати гарячу воду в проточному режимі;
  • система повинна працювати в температурних діапазонах, в яких зростання бактерій та патогенів не можливе - гаряча вода завжди повинна мати температуру вище 55°C, а температура холодної води завжди нижча за 25°C, краще за 20°C у кожній із ділянок системи водопостачання;
  • якщо у Вас встановлений ємнісний бойлер для нагрівання гарячої води, то необхідно з метою профілактики нагрівати в ньому гарячу воду до 70°C з метою знищення бактерій та патогенів раз на тиждень. Сучасна автоматика котлів передбачає таку можливість.
фото 2

Навіть невеликий протягом робочого дня застій може погіршити якість води, не кажучи вже про відпустку – воду в таких випадках перед використанням бажано зливати.

Якщо Ви хочете використовувати воду з крана для пиття та приготування їжі і вона підходить для цих цілей важливо, щоб усі компоненти Вашої системи водопостачання призначалися для використання з питною водою – труби, фітинги, насоси, запірно-регулююча арматура та інше, тому повідомте про це монтажної організації Найкраще використовувати систему, яка має відповідний сертифікат, наприклад, європейський сертифікат DVGW.

Початкове заповнення води в систему має відбуватися в останній момент, коли питна вода доступна, і за умови, що водогін знаходиться в ідеальному стані і готовий до експлуатації. Після монтажу необхідно провести гідравлічне випробування (близько 10 бар) системи водопостачання на герметичність та отримати від монтажної організації виконавчі креслення, щоб мати можливість швидкого доступу до системи у разі аварії.

4. Ізолюйте трубопроводи гарячої та холодної води

Рекомендується ізолювати труби водопостачання. Труби із холодною водою необхідно ізолювати від труб із гарячою. А щоб труби з гарячою водою не втрачали тепло в міру транспортування до точки споживання, їх також необхідно ізолювати. Температура гарячої води в житловому будинку з ємнісним бойлером у котельні повинна бути не нижче 55°C, а холодною не більше 20°C з метою гігієни.

5. Монтуйте каналізацію відповідно до будівельних норм

Каналізаційна система в будинку вимагає такого точного розрахунку, як і інші інженерні системи. Це пов’язано з тим, що якщо укласти каналізаційну трубу на око, усунути проблему після завершення ремонту буває проблематично або дорого через можливі руйнування.

Діаметр каналізаційної труби залежить кількості стічних вод. Тенденція до економії води призводить до обсягів стічних вод, що постійно зменшуються. Маленький діаметр каналізаційної системи в порівнянні з необхідним так само не бажаний, як і великий, так як тонкі труби не пропустять стічні води, а великі призведуть до відкладень і рано чи пізно забиватимуться. Важливий і ухил каналізації – при надто великому ухилі вода піде швидше, ніж тверді частинки і останні залишаться в трубі.

5. Що впливає на вартість водопостачання у Вашому будинку?

Вартість системи водопостачання залежить від:

  • наявності циркуляційної лінії;
  • кількості точок водорозбору;
  • компактності розташування точок водорозбору;
  • матеріалу з якого вироблено систему та її виробника;

Монтаж системи водопостачання з компанією Діатек

Монтаж системы отопления и водоснабжения с компанией Диатек

Наша компанія більше 20 років підбирає та монтує опалення та водопостачання в будинках. Виконання робіт відбувається під контролем наших інженерів. Ми фінансово гарантуємо якість використовуваного обладнання та робіт. Ми пропонуємо обладнання у різних цінових сегментах, але завжди надійне.

Щоб отримати вартість варіанта опалення Вашого будинку – заповніть форму нижче і прикріпіть, якщо є, план приміщень або зателефонуйте до нашого експерта Потупчика Ігоря за телефоном (097) 449 33 50</ strong> (Київстар) або (050) 479 88 35 (МТС). Він вибере найкращу схему опалення виходячи з Ваших побажань та технічних особливостей будинку. Розрахунок вартості обладнання та робіт ми зробимо протягом 1-2 днів та надішлемо на вказаний E-mail.

Scroll To Top
Close
Close
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping