Як автоматика для котла впливає на комфорт та економію? - Таке питання задається часто при встановленні нової системи опалення чи модернізації існуючої.
Все залежить від того, які цілі ми переслідуватимемо, наприклад, зробити систему більш економною, підвищити рівень комфорту або просто мінімізувати ціну придбання. Тож чи варто економити на автоматиці для котла? Чим ми жертвуємо за такої економії під час експлуатації?
Давайте подивимося як впливає вибір автоматики на наш комфорт та економію.
Базовая автоматика для котла
На котлі встановлено регулятор температури води. Таке обладнання дуже часто використовується на вітчизняному обладнанні та котлах з мінімальною кількістю функцій. Основне призначення - вимкнути котел при досягненні встановленої на регуляторі температури (Т вимк), і включити котел при досягненні температури включення котла на опалення (Т вкл = Т вимк - Т диф.).
Недолік такого керування котлом - суттєвий перепал палива; необхідність частого ручного регулювання «комфортної» температури у приміщеннях будинку термостатичними вентилями; насос на систему опалення, як правило, працює цілодобово.
Ціна: така автоматика для котла зазвичай вбудована в котел і часто входить у вартість.
Автоматика для комфорту
а додаток до попереднього варіанту встановлено регулятор температури приміщення та регулятор котла, який управляє насосами системи опалення, насосом і приводом змішувального клапана «теплої підлоги». У цьому випадку система працюватиме "розумніше", заощаджуючи гроші власника. Регулятор температури приміщення повинен бути встановлений у кімнаті, де повністю відкриті термостатичні вентилі — так зване реферативне приміщення.
Якщо регулятор температури приміщення обладнаний ще й програматором, то ми зможемо задати програму роботи котла враховуючи різні вимоги до денної та нічної температури в будинку. Така автоматика для котла буде чудово працювати в холодну пору року, але нам хочеться отримати оптимальний режим економії палива в будь-який час, чи то весна, осінь чи зима.
Ціна: від 320 євро.
Екомна та комфортна автоматика
Установка автоматики керування котлом та системою опалення за зовнішньою температурою повітря (датчик встановлюється на зовнішню стіну будинку з північного боку).
Як правило, більшість виробників опалювального обладнання пропонують саме такий варіант. Чому він цікавий — температура теплоносія в системі опалення дуже залежить від того, яка температура на вулиці, незалежно від того, наскільки добре ми ізолювали будинок. Існує усереднений графік температури котлової води та температури зовнішнього повітря, як, наприклад, представлено на малюнку.
Таким чином у перехідному режимі – восени та навесні нам необхідна температура в системі опалення близько 30-50 градусів, а холодну п'ятиденку можуть знадобитися і всі 80. Розумна автоматика керуватиме котлом та системою опалення відповідно до погоди, при цьому враховувати такі фактори: ми на роботі, у відпустці на лижах або вдома, у кожному з програмних режимів буде встановлена оптимальна температура приміщення, а гаряча вода буде приготовлена в необхідний час, наприклад, до 18:00, коли ви приходите з роботи. А після 23:00 Ви можете відключити приготування гарячої води, наприклад до 6:00 ранку.
Ціна: від 410 євро.
Інноваційна автоматика для керування опаленням
Результати перекладу
Нове покоління автоматики для котла – погодозалежна автоматика з інтегрованим сенсорним екраном, що дозволяє вибирати різні способи візуалізації роботи системи опалення. Така автоматика може бути підключена до Інтернету. Інтерфейс сенсорного екрана нагадує звичне використання смартфона чи планшета.
Таку автоматику до котла доцільно встановлювати для складних багатокомпонентних систем опалення. Сучасні опалювальні системи часто мають багато контурів або працюють, використовуючи додаткові джерела енергії: дизель, газ, сонячна енергія, тверде паливо, навколишнє повітря. Для ефективної взаємодії цих компонентів використовується сучасна автоматика.
Ціна: від 2500 євро.
Комфортного та економного опалення можна досягти завдяки використанню погодозалежної автоматики котла та системи опалення. На наш погляд, варіант 3 буде найкращим вибором.