Геліосистема

Як вибрати геліосистему для опалення чи підігріву води?

Підберемо та встановимо геліосистему "під ключ" для опалення та/або підігріву води

Сонячна енергія невичерпна та екологічно безпечна, ніж будь-яке інше джерело енергії. Як правильно підібрати геліосистему, приготування гарячої води чи підігріву води у басейні.

1. Для чого можна використати сонячну енергію?

Опалення. Сонячна теплова енергія для опалення найбільш ефективна навесні та восени. У цей час ще є потреба в обігріві та достатньо сонячних днів, а для опалення будинку ще не потрібні великі витрати теплової енергії. У холодні зимові дні сонячна теплова енергія може лише злегка підтримувати опалення (розглядаємо використання цієї системи для кліматичних зон основної географічної частини території України). Частка сонячної енергії для опалення будинку взимку складе трохи більше 20 % від сумарних витрат за обігрів.

Гаряча вода. Влітку сонячна енергія практично повністю перекриває витрати на забезпечення гарячою водою. Загалом протягом усього року сонячна енергія може покривати близько 70 % від необхідної енергії для приготування гарячої води.

Підігрів води в басейні. Найбільш ефективна сонячна енергія для підігріву води в басейні, оскільки воду необхідно підігріти до 30 град. С

Дізнайтеся скільки коштує обладнання та монтаж для опалення Вашого будинку!

Відповідайте на 3 запитання та отримайте кошторис та найкращий варіант опалення протягом 1-2 днів.

2. Як розрахувати кількість сонячних колекторів?

Площа поверхні та кількість колекторів геліосистеми залежить не тільки від умов на даху, а й від запланованого режиму експлуатації – для приготування гарячої води, підігріву води у басейні та/або підтримки опалення.

Сонячна система для приготування гарячої води.

Щоб розрахувати площу сонячних колекторів, які використовують для нагрівання води, потрібно виходити з наступного на одного мешканця в будинку:

  • Від 1,0 до 1,2 квадратних метрів для плоских сонячних колекторів;
  • Від 0,8 до 1,0 квадратних метрів для трубчастих сонячних колекторів.

Потрібна площа колекторів може бути більшою, якщо дах має несприятливу для сонячних колекторів орієнтацію по сторонах світла або затінена.

Сонячна система підтримки опалення.

Сонячні колектори підтримують звичайну технологію опалення казаном або тепловим насосом безкоштовним сонячним теплом. Оскільки тут потрібно більше енергії, то й площа колекторів має бути більшою. Орієнтовно Ви можете виходити з наступних значень: 1 кв. м площі поверхні колектора на 10 кв. м опалювальної площі будівлі.

Площа поверхні залежить від індивідуальних умов встановлення геліосистеми та розміру бажаної участі сонячної енергії в опаленні. Вимоги до такої системи можуть відрізнятися, тому необхідний точний розрахунок.

Сонячна система для підігріву води в басейні.

Для підігріву води в басейні (особливо для басейнів відкритого типу) часто застосовують колектори атмосферного типу (абсорбуючі панелі). Робочою рідиною всередині колектора є вода. Вона подається безпосередньо з басейну циркуляційним насосом, який забезпечує подачу води на систему фільтрації. Колектори атмосферного типу використовують лише влітку, а на зимовий період необхідно зливати воду і проводити «консервацію» системи. Якщо потрібно цілий рік нагрівати воду в басейні, тоді застосовують або плоскі або вакуумні сонячні колектори.

Основним параметром для підбору колекторів для підігріву води в басейні є “дзеркало” басейну – площа поверхні. Кожен виробник має рекомендації щодо визначення кількості колекторів на одиницю площі. Наприклад, для плоских колекторів Buderus Logasol SKT 1.0 для підігріву 5,5 кв. м басейну потрібен один колектор. Для колекторів атмосферного типу — площа всіх колекторів повинна дорівнювати 70% площі басейну.

3. Які сонячні колектори вибрати?

Наскільки ефективно колектор перетворює сонячну енергію на теплову залежить від його конструкції. Бувають плоскі та вакуумні сонячні колектори.

Плоскі сонячні колектори

Плоскі колектори складаються з стійкого плоского корпусу, який покритий міцним склом. Якщо місце, де Ви плануєте встановити геліосистему, орієнтоване в південному, південно-західному або південно-східному напрямку, воно не затінене і його площа достатня для встановлення необхідної кількості сонячних колекторів, то плоскі колектори будуть хорошим вибором – вони дешевші за трубчасті, більш компактні і легше вписуються у дизайн будівлі.

ploskiy kollektor

Вакуумні (трубчасті) сонячні колектори

Вакуумні колектори складаються з множини скляних трубок, які з’єднані між собою за допомогою колектора. Такі колектори ефективніші за плоскі – необхідна менша площа колекторів для отримання однакової кількості енергії. Якщо умови на даху не оптимальні або простір обмежений, тоді краще вибрати вакуумні колектори.

vakuumnyiy kollektor

Коллектори атмосферного типу

Колектори атмосферного типу виготовляють із пластику, стійкого до ультрафіолету, скла або нержавіючої сталі. Теплоносієм є вода.

kollektor atmosfernogo tipa
thumb110 MG 5558 UA 3

Сонячний колектор Buderus Logasol SKN 4.0 S

Highlights:
  • плоский абсорбер
  • загартоване скло з високою світлопередачею
  • алюмінієвий корпус
  • просте встановлення
  • 10 років гарантії
Buderus SKT 1 0 S 8718532821

Сонячний колектор Buderus Logasol SKT 1.0 S

Highlights:
  • плоский абсорбер
  • загартоване скло з високою світлопередачею
  • просте встановлення
  • 10 років гарантії

4. Яке місце вибрати для встановлення сонячних колекторів?

Сонячна енергія сильно залежить від кута падіння. Падіння сонячних променів на поверхню сонячних колекторів під кутом 90 градусів було б ідеальним, але це не можливо через нахил осі землі по відношенню до горизонтально змонтованої системи. Тому важливим є кут установки сонячних колекторів. В ідеалі сонячні колектори мають бути орієнтовані на південь із нахилом 35-45.

  • Для опалення кут нахилу сонячних колекторів повинен становити від 45 до 50°С, оскільки крутіший кут підвищує продуктивність системи в зимові місяці.
  • Для приготування гарячої води влітку, через вище положення сонця, підходить більш плоский нахил. У літні місяці кут монтажу 35°С призводить до збільшення потужності приблизно на дванадцять відсотків порівняно із горизонтальним монтажем.
Гелиосистема

Для встановлення на даху кут нахилу зазвичай визначається нахилом даху. У разі плоского даху нахил можна створити спеціальними опорами. Якщо орієнтація на південь неможлива з якихось причин, то можна встановити сонячні колектори на східному або західному боці даху, але слід врахувати, що втрата потужності становитиме до 25% від південного варіанта.

Ефективність установки на західній стороні дещо краща за східну через більш високу температуру зовнішнього повітря, яка характерна в другій половині дня, але ця різниця настільки мала, що у разі вибору пріоритетним є більш короткий шлях у котельню, щоб знизити втрати при транспортуванні тепла трубопроводами .

5. З яким обладнанням поєднувати геліосистему?

Оскільки сонячна теплова система в Україні не може використовуватися цілий рік, то завжди потрібне альтернативне джерело тепла. У деяких випадках може бути доцільніше використовувати сонячну теплову енергію тільки для приготування гарячої води. Додатковим джерелом тепла може бути пеллетний, газовий або електричний котел, тепловий насос. Вибір залежить від Вашого бюджету та місцевих умов.

Комбінуємо з пелетним котлом.

Хороша комбінація геліосистеми та пелетного котла – обидві системи вимагають наявності буферної ємності, тому їх можна оптимально поєднувати. В якості альтернативи замість пелетного можна використовувати інші котли на твердому паливі. Комбінована система з тепловим насосом або електрокотлом також для обох систем потрібна буферна ємність для максимально ефективного використання, наприклад, у нічний час для двотарифного лічильника електроенергії. У поєднанні із сонячною тепловою системою витрати на опалення (які фактично є частиною витрат на електроенергію) можуть бути зменшені, але найкращою альтернативою є поєднання фотоелектричної системи та теплового насоса.

Комбінуємо з газовим котлом.

Газ порівняно недорогий вид палива, в порівнянні з електрикою тому економічна вигода при використанні спільно з геліосистемою для опалення не така істотна. Якщо є газ, то частіше використовують сонячні колектори лише для приготування гарячої води.

Комбінуємо з тепловим насосом.

Тепловий насос у комбінації із сонячними колекторами суттєво знизить витрати на опалення та приготування гарячої води.

6. Навіщо потрібна буферна ємність?

Особливо при інтенсивному сонячному випромінюванні споживання тепла в будинку часто не відповідає кількості енергії, отриманої з даху – воно, як правило, найвище, коли немає необхідності в опаленні приміщень або нагріванні гарячої води. Для відновлення балансу потрібна буферна ємність, яка поглинає надмірну енергію і зберігається для використання із затримкою за часом.

  • Розмір буферної ємності для опалення. Необхідно запланувати об'єм для зберігання води, вважається ідеальним 60-70 літрів ємності на кожен кіловат необхідної теплової потужності. Добре ізольовані ємності здатні утримувати тепло протягом кількох днів.
  • Розмір буферної ємності для приготування гарячої води – від 60 до 80 літрів на людину.

Вартість буферної ємності залежить від розміру та призначення та становить від 500 євро до 1200 євро. Якщо буферна ємність використовується як для зберігання води для опалення, так і для виробництва гарячої води, така ємність коштує дорожче.

otoplenie doma bufernaya e1521540969771

7. Які компоненти ще потрібні для геліосистеми?

Сонячні теплові колектори та буферна ємність є не єдиними компонентами геліосистеми. Геліосистема включає:

  • Сонячні колектори
  • Буферна ємність для опалення, якщо система використовується для опалення
  • Буферна ємність для гарячої води
  • Трубопроводи
  • Система безпеки для безпечної експлуатації геліосистеми
  • Насоси для геліосистеми
  • Матеріал для кріплення та допоміжне обладнання (контрольно-вимірювальні прилади, автоматика для керування, запірна арматура та ін.)

Геліосистема під ключ від компанії Діатек

Монтаж системы отопления и водоснабжения с компанией Диатек

Для того, щоб Ваша система працювала ефективно, необхідно врахувати безліч факторів – режим експлуатації, умови для монтажу системи, можливе навантаження на дах та ін. Тому важливо знайти компанію, якій Ви зможете довірити створення такої системи, щоб у майбутньому у Вас не виникло проблем з її експлуатацією.

Наша компанія має досвід проектування та встановлення сонячних систем. Ми підходимо до роботи скрупульозно та відповідально – гарантія на наші роботи складає 5 років. Вкажіть Ваші побажання у формі нижче, щоб ми могли протягом дня підготувати та надіслати Вам електронною поштою укрупнену пропозицію на геліосистему для оцінки її орієнтовної вартості для планування Вашого бюджету на будівництво будинку.

Або зателефонуйте нашому експерту Потупчику Ігорю за телефоном (097) 449 33 50 (Київстар) або (050) 479 88 35 (Vadafone).

Scroll To Top
Close
Close
Close

Мій кошик

Shopping cart is empty!

Continue Shopping