Котел

Як вибрати газовий котел?

Монтаж котельні під ключ

Київ та область

 

Працюємо з 1997 року.

Вибираєте газовий котел для опалення будинку чи квартири? Щоб допомогти Вам, у цій статті ми розповімо про основні типи котлів і як вибрати газовий котел, що підходить Вам.

Одноконтурний чи двоконтурний?

Одноконтурний котел призначений лише для опалення приміщень, а нагрівання гарячої води для водопостачання можливе лише через бойлер непрямого нагріву. Двоконтурний казан працює як на опалення, так і гріє воду для гарячого водопостачання в проточному режимі. Для цього в казані встановлено додатковий теплообмінник на ГВП.

Вибирайте одноконтурний котел, якщо:
 • котел Вам потрібний лише для опалення;
 • ви хочете встановити бойлер непрямого нагріву - об'єм бойлера розрахує спеціаліст, зазвичай 100 - 200 л - для того, щоб користуватися одночасно декількома (більше двох) точками водорозбору;
 • ви хочете нагрівати воду за допомогою іншого енергоресурсу – електрики (електронагрівачі) або іншим способом (сонячні колектори, твердопаливний котел, тепловий насос).
Вибирайте двоконтурний котел, якщо:
 • у Вашому будинку або квартирі встановлено не більше двох точок розбору гарячої води;
 • Ви не будете одночасно користуватися більш ніж двома точками розбору гарячої води. У цьому випадку зверніть увагу на характеристику котла - витрати гарячої води. Порівнюйте показники витрати води під час нагрівання до однакової температури;
 • У Вас немає місця для встановлення додаткового обладнання.
Одноконтурный котел для отопления Buderus

Дізнайтеся скільки коштує обладнання та монтаж для опалення Вашого будинку під ключ!

Вішлемо кошторис протягом 1-2 днів на E-mail, Viber або іншим зручним для Вас способом.

Турбований чи атмосферний?

Для того, щоб відводити продукти згоряння через стіну в турбованому котлі із закритою камерою згоряння, передбачена турбіна. Плюс такої конструкції – економія на димарі та/або пристрої димового каналу, так як для відведення димових газів досить невеликого патрубка – коаксіального димоходу спеціальної конструкції. Через таку трубу також передбачено приплив повітря до котла. Вартість такої труби від 1 до 2 тисяч гривень залежно від виробника та довжини ділянки. Для дотримання щільності приєднання такої труби до котла купуйте “рідний” коаксіальний димар, щоб збігалися місця його кріплення до котла. Турбовані котли можуть бути конденсаційними або стандартною конструкцією.

Для відведення продуктів згоряння від атмосферного котла з відкритою камерою необхідна тяга, а для цього монтують димар розрахункової висоти в районі ковзана даху (висоту розраховує фахівець і вона залежить від конструкції даху і місця проходу димової труби через дах).

Вибирайте турбований котел, якщо:
 • Ви будуєте новий будинок і можете вибрати місце для розміщення турбованого котла;
 • місце встановлення котла в існуючому приміщенні дозволяє прокласти коаксіальний димар відповідно до вказівок виробника;
 • Вы меняете старый турбированный котел на новый.
Kotel turbo
Вибирайте атмосферний котел, якщо:
 • Ви змінюєте старий атмосферний котел на новий і вже є димохід, що підходить за розміром.

Конденсаційний чи звичайний?

Турбовані котли бувають стандартні та конденсаційні. Конденсаційні котли використовують тепло відпрацьованих газів і тому споживають менше газу. Витрата газу конденсаційного котла залежить від погоди (чим тепліше, тим економічніше) та режиму роботи (що нижча температура води в системі опалення, тим економічніше) і менше на 10-13%, ніж у котлів стандартної конструкції. Додаткова економія відбувається за рахунок програмованої на різні режими роботи автоматики, встановленої у дорожчих конденсаційних котлах.

Вибирайте конденсаційний котел, якщо:
 • Вы хотите сэкономить на затратах на газ - срок окупаемости разницы в цене котлов 3-4 года;
 • Вы хотите, чтобы котел работал в более экономичном режиме, когда Вас нет дома, благодаря автоматике;
 • Вы планируете комбинировать газовый котел с другими источниками тепла (тепловым насосом, солнечными колеекторами, электрокотлом и пр.)
kondensatsionnyy kotel
Вибирайте звичайний турбований котел, якщо:
 • Ви плануєте використовувати котел у ручному режимі управління - увімкнув/вимкнув;
 • Ваш бюджет не дозволяє придбати конденсаційний котел;
 • Котел використовується для підтримки мінімальної температури в невеликому приміщенні, наприклад, прибудові або гаражі.

Який потужності має бути котел?

Потужність котла повинна відповідати сумарній потужності системи опалення. Оскільки яким би потужним не був котел, якщо сумарна потужність радіаторів або інших джерел тепла, що працюють від котла, буде меншою за потужність котла, то котел не зможе працювати на повну потужність. Якщо котел двоконтурний, то потужність котла на опалення може бути нерівна потужності котла на ГВП.

 • мощность для отопления: рассчитывается в среднем 1 кВт на 10 кв. м отапливаемой площади. Специалист рассчитывает необходимую мощность котла исходя из теплопотерь помещений здания учитывая толщину стен, объем, площадь остекления, ориентацию по сторонам света и пр. Поэтому, если Ваш дом имеет особенности, то обратитесь к специалисту. Котел работает более экономично, если его мощность соответствует теплопотерям здания.
 • мощность двухконтурного котла для горячего водоснабжения: для того, чтобы котел нагревал достаточно горячей воды в проточном режиме, его мощность должна быть не менее 24 кВт. Существуют модели котлов в которых мощность на приготовление горячей воды 24 кВт, а на отопление меньше. Такие двухконтурные котлы подходят для отопления и горячего водоснабжения дома или квартиры менее 200 кв. м.
Монтаж котельні

Монтаж котельні

під ключ

Монтаж опалення

Монтаж опалення

під ключ

Монтаж теплового насосу

Монтаж теплового насосу

під ключ

Проект опалення

Проект опалення

під ключ

Підбір та встановлення котла від компанії Діатек

Монтаж системы отопления и водоснабжения с компанией Диатек

Наш спеціаліст допоможе Вам підібрати котел і, якщо необхідно, допоміжне обладнання для опалення будинку, а наші монтажники встановлять, підключать до води та електрики та введуть в експлуатацію.

Ми надаємо гарантію на роботи 5 років, а наша сервісна служба надасть Вам підтримку під час експлуатації. Вкажіть Ваші побажання у формі нижче або зателефонуйте нашому інженеру – Потупчику Ігорю – моб. тел. (050) 380-49-62, а ми протягом дня підготуємо докладну цінову пропозицію та надішлемо її Вам на електронну адресу. Консультація та, якщо необхідний виїзд на об’єкт, у зручний для Вас час.

Scroll To Top
Close
Close
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping

Позначте одне або кілька полів, які підходять для опалення Вашого будинку

Контактні дані

Додайте будь-яку, важливу на Вашу думку, додаткову інформацію або питання до нашого інженера.