Тепла підлога

Як зробити теплу підлогу комфортною та економічною?

Розрахуємо та змонтуємо теплу підлогу у Вашому будинку

Працюємо з 1997 р.

Температура води в контурі теплої підлоги на 15-20 градусів нижча ніж у контурі з радіаторами, і це дозволяє отримати найбільший економічний ефект при роботі спільно конденсаційним котлом, тепловим насосом або сонячними колекторами.

Кімнатна температура при опаленні теплою підлогою може бути встановлена ​​на 2 градуси нижче, ніж при радіаторному, і це заощаджує близько 12% енергії та грошей. Тепла підлога нагріває приміщення шляхом випромінювання – без переміщення повітряних потоків (і пилу) у приміщенні – це найбільш комфортний тип опалення для людини.

Часто при монтажі теплої підлоги припускаються помилок і тоді ні про комфорт, ні про економію, ні про надійність не може бути й мови. Так що важливо, щоб тепла підлога стала комфортною для Вас?

Теплый пол сравнение

1. Які поверхні можна нагрівати теплою підлогою?

Підігрівати можна не тільки кахельну підлогу. Для нагрівання теплою підлогою підходять килимове покриття, підлога ПВХ, лінолеум, ламінат, керамічна плитка, натуральний камінь, бетонний блок – будь-які поверхні з максимальним тепловим опором не більше 0,15 м² K/W.

Для кожної поверхні існують правила, розроблені виробниками теплої підлоги, які повинні дотримуватись проектувальники при проектуванні та монтажники при укладанні теплої підлоги.

Дізнайтеся скільки коштує обладнання та монтаж для опалення Вашого будинку!

Відповідайте на 3 запитання та отримайте кошторис та найкращий варіант опалення протягом 1-2 днів.

2. Які особливості опалення теплою підлогою різних приміщень?

Щоб обійтися без радіаторів площі поверхні підлоги має бути достатньо для компенсації тепловтрат кімнати в холодні зимові дні. Максимально 1 кв. м теплої підлоги чи стіни може віддати до 120 Вт*год. тепла.

Тепловтрати приміщення залежать від огороджувальних конструкцій і максимальні через дах, вікна, двері і підлогу, що примикає до підвалу або землі, що не опалюється, і можуть виявитися більше, ніж можна отримати з площі приміщення. В цьому випадку необхідно або опалювати ще й стіни або додатково встановлювати радіатор або внутрішньопідлоговий конвектор в приміщенні.

За нормами у кожному окремому приміщенні необхідно встановлювати окремий контур опалення. До 12 опалювальних контурів зводяться до одного загального колектора. На кожен опалювальний контур бажано встановити сервопривід, який шляхом зміни витрати води в контурі змінює кількість тепла, що віддається в нього, щоб підтримувати встановлену Вами на регуляторі температуру в приміщенні.

  • Санвузли: підігрів під ванною чи душовими піддонами? Якщо стяжка передбачена на всій площі санвузла, рекомендується підпільне опалення монтувати під ванну або піддон для душу - таким чином можна забезпечити потребу в теплі в невеликих ванних кімнатах. У цих приміщеннях можна обійтися без радіаторів, тому що додатковим джерелом тепла може бути сушка для рушників.
  • Кухня: опалення під кухонними меблями? Підігрів бажаний і на кухні під кухонними меблями: причина полягає у високому рівні вологості та герметичності зовнішніх стін будівлі. Пар не виходить з кухні досить швидко і перевищує 80% відносної вологості в найхолодніших точках, наприклад, за кухонними меблями, що не опалюються, що може призвести до утворення цвілі на стінах за кухонними шафами.
  • Житлові кімнати: теплової потужності тільки підлоги може бути мало для обігріву приміщення, і тоді можна встановити додатково невеликий внутрішньопідлоговий конвектор або радіатор в залежності від дизайну приміщення або зробити теплими ще й вільні від меблів стіни.
Теплый пол гостиная

3. До якої температури можна нагрівати воду у теплому полі у різних приміщеннях?

Максимальна температура подачі для опалення підлоги не повинна перевищувати 55 °С. Вища температура може негативно вплинути на бетонну стяжку та чистове покриття підлоги, а також на комфортні умови в приміщенні. Іншим чинником, який слід враховувати щодо температури подачі системи підігріву підлоги, є температура поверхні у відповідних приміщеннях. Для приємного відчуття різниця між температурою поверхні підлоги та температурою в приміщенні не повинна перевищувати 9 °С.

Однак у периферійних зонах (вузькі області під вікнами та біля зовнішніх стін) допускається різниця 15°С. Це означає, що температура поверхні підлоги в :

  • житлових приміщеннях має бути не більше 29°С
  • ванна кімната/санвузли не повинна перевищувати 33°С;
  • у периферійних зонах – максимум 35°С.
  • вибрати оптимальну схему розведення для опалення будинку.

Це – середні показники. Якщо Вам комфортно у прохолоднішому або, навпаки, у більш теплому приміщенні, то проектувальник розрахує систему теплої підлоги відповідно до Ваших побажань.

kak vybrat teplyy pol

4. Як уникнути перепаду висот у приміщеннях одного рівня?

Звичайна товщина конструкції теплої підлоги без чистового покриття становить 10 см. Це важливо врахувати при будівництві будинку, щоб уникнути перепадів висот у приміщеннях на одному поверсі та додаткових витрат на припасування всіх приміщень під одну висоту. При проектуванні та монтажі теплої підлоги необхідно забезпечити відповідну теплоізоляцію в залежності від розташування приміщення. Якщо підлога примикає до землі, до навколишнього повітря або до підвалу, що не опалюється, потрібна додаткова ізоляція, а товщина «пирога» повинна бути збільшена до 15-20 см.

5. Яка труба підходить для укладання в теплу підлогу?

Найбільш важливим компонентом нагрівання поверхні є матеріал труби. Труба має бути з кисневим бар’єром, який захищає елементи системи опалення від корозії. Наприклад, труба PE-RT EVOH, яка використовується для цих цілей, пройшла випробування, що тривали приблизно 30 років при температурі 95 ° C і тиску 10 бар. Така труба має ефект пам’яті.

pe rt heizrohr

Труба PE-RT EVOH DN 16 у бухті (200 m)

Highlights:
  • матеріал PE-RT EVOH;
  • опалення;
  • діаметр 16, 17;
  • дифузійно щільна щодо кисню;
  • постачання в бухтах 200 м.;
VR1620.1 0

Труба PE-RT Valtec у бухті (200 m)

Highlights:
  • матеріал PE-RT EVOH;
  • опалення;
  • діаметр 16;
  • без антидифузійного шару;
  • постачання в бухтах 200 м.;
520470 Herz e1558711888963

Труба PE-RT Herz DN 16 у бухті (200 m)

Highlights:
  • матеріал PE-RT EVOH;
  • опалення;
  • діаметр 16;
  • дифузійно щільна щодо кисню;
  • постачання в бухтах 200 м.;

6. Яку стяжку вибрати – мокру чи суху?

Мокра стяжка. Системи опалення підлоги з використанням цементно-піщаної стяжки або наливної підлоги (ангідридні) частіше використовуються в нових конструкціях. Шар стяжки повинен відповідати стандартам та враховувати корисне навантаження для житлових, нежитлових та промислових будівель. Висота цементної стяжки над трубою від 45 мм у приватних будинках та до 75 мм у промислових будівлях. До та після нанесення стяжки теплу підлогу відчувають під тиском на витік. У саму стяжку для придбання нею необхідних фізичних властивостей додають спеціальний пластифікатор (пропорція, видана виробником). Після заливки стяжки не можна відразу проводити прогрівання теплої підлоги. Необхідно дати стяжки висохнути природним шляхом протягом 3 – 4 тижнів.

Теплый пол мокрая стяжка

Суха стяжка. Система із сухими плитами для укладання була спеціально розроблена для старих будівель. У плиті із вставленими пластиковими трубами товщиною всього 25 мм укладаються теплопровідні пластини з алюмінію. Зверху розміщуються сухі плити, які несуть функції розподілу навантаження. Перевагами сухого будівництва є невисока конструкція підлоги – від 43 до 50 мм та низька базова вага (≥25 кг/м²). Ці конструкції підходять для старих бетонних та дерев’яних стель без високого статичного навантаження. Такі системи можна нагрівати вже через кілька днів і покрити чистовим покриттям для підлоги.

Теплый пол сухая стяжка

7. Як керувати температурою у приміщенні?

У кожному приміщенні необхідний регулятор температури, який встановлюють подалі від радіаторів, якщо вони є, та на висоті 1,5 м від рівня підлоги.

Тепла підлога це і система, що саморегулюється. Якщо, наприклад, температура у приміщенні з теплою підлогою 20 °C, а температура поверхні підлоги 24 °C, то поверхнева теплова потужність становить орієнтовно 40 Вт/м². Якщо температура в приміщенні збільшується до 22 °C (наприклад, через сонячне світло, кількість людей, відкритий вогонь), то поверхнева теплова потужність відповідно знижується до 20 Вт/м² і це призводить до зменшення витрат на опалення на 50% без втручання користувача .

Індивідуальне керування кімнатою за допомогою регуляторів у кожному приміщенні відстежує відхилення і бажана температура в приміщенні підтримується рівномірно. Для того, щоб прискорити час нагрівання системи поверхневого опалення, використовуються автоматика з погодною компенсацією та можливістю вибору відповідних програм.

Подогрев пола регулятор температуры

8. Чи можна охолоджувати приміщення влітку за допомогою труб теплої підлоги?

Влітку система теплої підлоги може бути використана для охолодження приміщення, якщо у Вас є тепловий насос чи чилер. У цьому випадку холодна вода циркулює по трубах, охолоджуючи підлогу (і стіни) та відповідно температуру в приміщенні. Важливо не знижувати температуру надто низько, щоб уникнути виникнення точки роси – на поверхні підлоги не повинно бути конденсації.

9. Які складові ціни водяної теплої підлоги?

Ціна одного квадратного метра залежить від опалювальної площі (чим більша площа, тим менша ціна за кв.м.), складності автоматики для керування, товщини ізоляції (при розташуванні приміщення над неопалювальною терасою або підвалом потрібна додаткова ізоляція), бажаної температури в приміщенні (що вище – тим більша щільність укладання труб і, відповідно, метраж труби).

  • Труба з кисневим бар'єром (дифузійнощільна) від 25%.
  • Складові «пирога» конструкції теплої підлоги та комплектуючі від 30%.
  • Автоматика керування теплою підлогою від 10%.
  • Шафи та колектори для регулювання опалювальних контурів від 15%.
  • Монтаж теплої статі від 20%.

Водяна тепла підлога з компанією ДІАТЕК - надійно та комфортно.

Монтаж системы отопления и водоснабжения с компанией Диатек

Наша компанія встановлює теплу підлогу з 1997 р., тому ми знаємо про безліч нюансів, які потрібно врахувати при проектуванні та монтажі, оскільки вони впливають на комфорт та надійність системи опалення теплою підлогою.

Змонтовані ДІАТЕК системи теплої підлоги працюють вже понад 20 років і досі радують своїх власників. Ми впевнені в якості наших робіт і гарантуємо 5 років.

Розрахунок та креслення є основою для комфортного та економного опалення. Розрахунок ми виконуємо за допомогою програмного забезпечення виробника. Розрахунок містить відомості щодо гідравлічної балансування контурів теплої підлоги після виконання монтажу.

Close
Close
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping