7 речей, які вплинуть на ефективність системи опалення у Вашому будинку та її вартість
Розрахуємо та змонтуємо систему опалення у Вашому будинку
Працюємо з 1997 р.
Система опалення включає труби, фітинги, запірну і регулюючу арматуру. Від можливості системи опалення правильно реагувати на зміни в роботі котла залежать витрати на енергоресурси. 7 речей, які впливають на ваші витрати.
1. Розрахунок теплових витрат для економії на матеріалах
Розрахунок теплових витрат всіх приміщень будинку виконують виходячи з характеристик конструкцій, що захищають – стін, даху, скління, підлоги. Якщо тепловтрати будинку розраховані, можна:
- точно підібрати радіатори;
- визначити необхідну щільність укладання труб у теплій підлозі;
- визначити діаметр трубопроводів та запірно-регулюючої арматури;
- вибрати оптимальну схему розведення для опалення будинку.
Часто обладнання підбирають “на глазок”. Тоді, щоб така система працювала, потрібний запас. Для цього збільшують потужність радіаторів, діаметри трубопроводів та запірно-регулюючої арматури, потужність котла. Такий запас призводить до збільшення витрат і на будівництво будинку та його експлуатацію.
2. Як температурний режим впливає витрати
Температура води в лінії подачі та зворотної лінії в системі опалення може суттєво вплинути на витрати на енергоресурси.
Важливим параметром для розрахунку діаметрів труб є різниця між температурою в лінії подачі та зворотної лінії. Зазвичай це 15 ° С для радіаторів та 10 ° С для теплої водяної підлоги. Діаметр труб для опалення залежить від різниці температур у подачі та зворотному напрямку. Чим більше води проходить через трубу, тим більший діаметр має бути у неї. Важливо, щоб вода не текла занадто швидко, тому що це призведе до більш високого споживання енергії та шуму в трубах. Швидкість має бути не більше 1 м/с.
Низькі значення – менше 45 ° С в лінії подачі – особливо важливі для теплових насосів, сонячних теплових систем і конденсаційних котлів. Розрахунок системи опалення при таких низьких значеннях температури води в системі опалення призведе до збільшення діаметрів труб і розмірів радіаторів і, як наслідок, збільшення інвестиційних витрат на початковому етапі. Хорошою альтернативою в цьому випадку є опалення переважно теплою підлогою.
3. Кількість труби залежить від обраної схеми укладання труб
Схема укладання труб впливає на метраж необхідної труби, а отже, і на вартість системи опалення. Оптимальний вибір для Вашої оселі робить фахівець з урахуванням вимог до комфорту та особливостей проекту будинку.
У сучасних будинках однотрубні та двотрубні системи укладають у приміщеннях на поверсі від стояка кільцеподібним або зіркоподібним способом.
Кільцеподібне укладання труб. У разі кільцевого укладання труби послідовно з’єднують радіатори кімнати або контури теплої підлоги. Трубу зазвичай розміщують у стіні в штробах або в підлозі під стяжкою. Труби потрібно менше, але важче регулювати температуру радіатора.
Зоряне укладання труб. У зіркоподібному укладання опалювальні труби проходять від центрального розподільника до відповідних радіаторів або контурів теплої підлоги. Діаметр труб невеликий, тому трубу зазвичай розміщують у підлозі під стяжкою. Труб потрібно більше, але вони меншого діаметру, легко регулювати температуру радіатора.
4. Ізоляція труб – економить на кожному метрі
Якщо ізолювати труби для опалення, то витрати на опалення помітно знижуються, оскільки тепло доходить до того місця, де це необхідно. Без ізоляції труби є джерелом тепла і переносять його в неопалювані приміщення. У середньому щорічне споживання збільшується на 100 кВт-год на 1 метр труби без ізоляції, а це приблизно 70-80 грн. при опаленні газом за кожен ізольований метр труби.
5. Гідравлічне балансування знижує витрати на енергоресурси
Багато хто стикався з тим, що радіатори в будинку нерівномірно прогріваються, або, того гірше, залишаються холодними. Це пов’язано з тим, що Вашу систему не збалансовано.
У таких системах шлях води в системі опалення повертається до джерела тепла (котла, теплового насоса) через радіатор, що найближчий до циркуляційного насоса. Радіатори, розташовані далі, недостатньо нагріваються, і в приміщенні не вдається досягти бажаної температури. У таких випадках йдуть найпростішим шляхом і це широко поширена практика, встановлюють потужніші насоси та/або збільшують температуру подачі. Наслідками таких дій є більш високе споживання енергії та шум води у системі опалення.
Технічно правильно у разі виконання гідравлічної балансування. Усередині системи опалення є кілька контурів, які мають бути збалансовані між собою. Раціонально регулюючи систему витрати на енергію можна скоротити на 5-15%.
6. Якість води в системі опалення впливає на термін служби обладнання
Сучасні котли більш вимогливі до якості води в системі опалення і якщо вимог виробників котлів і теплових насосів не дотримуватися, то обладнання може швидко вийти з ладу.
Це пов’язано із змінами у конструкції сучасних джерел тепла. Матеріали з яких виготовляються теплообмінники для котлів та теплових насосів, такі як алюміній, силумін або інші сплави, чутливі до сульфатів або хлоридів.
Виробники вимагають слабосольової, лужної води. Важливим параметром є рівень рН води. Часто він знаходиться в межах рН від 55 до 65. Внаслідок цього руйнуються захисний шар металу, і він може локально корозувати. Для досягнення достатнього ефекту захисту від корозії вода повинна бути злегка лужною pH між 8.2 та 9.5, а для алюмінієвих матеріалів значення не повинно перевищувати рН 8,5.
Підготовка води для опалення потрібна:
- для запобігання утворенню вапняних відкладень;
- для запобігання корозійним ушкодженням, викликаним рівнем pH.
Вона включає пом’якшення, опріснення, стабілізацію pH.
Перед процесом наповнення необхідно знати об’єм води в системі опалення та ступінь жорсткості води. Максимальна допустима жорсткість води визначається виробником обладнання.
Воду у систему опалення набирають повільно. Щоб забезпечити ефективне очищення води, витрата при наповненні не повинна перевищувати 10 л/хв.
7. Переваги та недоліки матеріалу з якого виготовлені труби та фітинги
Від матеріалу з якого виготовлені труби та фітинги залежить від вартості системи опалення. Для монтажу системи опалення та водопостачання використовуються такі матеріали:
Сталеві труби. Сталеві труби доступні в багатьох розмірах і підходять для широкого спектру застосувань. Системи з пресовими з’єднаннями легко укладаються, а зварні сталеві труби забезпечують високу стабільність. Матеріал дешевий і підходить для вищого тиску та температури до 120 градусів Цельсія. Недоліком багатьох сталевих труб є ризик зовнішньої корозії. Тому вони не підходять для зон, схильних до впливу вологи. Потрібен доступ до труби по всій її довжині – не можна укладати у стінах чи підлозі.
Труби з міді. Мідні труби зазвичай використовуються для невеликих систем опалення через високу ціну. Вони можуть бути швидко і легко встановлені, наприклад, за допомогою прес-з’єднань, але розширюються більше, ніж сталеві труби зі збільшенням температури. Мідні труби стійкі до корозії, характеризуються низькою втратою тиску у системі опалення. Труби доступні в багатьох розмірах і підходять для температури до 100 ºС. Труби можна ховати у стяжку чи штроби.
Пластикові труби для опалення. Якщо температура води в системі опалення обмежена приблизно 80 градусів за Цельсієм, можна використовувати пластикові труби. Вони прості в обробці, стійкі до корозії та мають дуже гладкі поверхні. Труби забезпечують низькі втрати тиску на тертя та забезпечують енергозберігаюче транспортування води. Недоліками пластикових труб є високе подовження і той факт, що вони певною мірою проникні для кисню.
Металопластикові труби. Цей недолік усунутий у багатошарових металопластикових трубах. Вони складаються з двох пластикових та одного інтегрованого алюмінієвого шару. Пластикові та металопластикові труби випускаються різного розміру та підходять для встановлення у стяжці або штробі.
З чого формується ціна системи опалення?
Дуже часто при виборі труб для опалення покупці порівнюють вартість погонного метра труби. Вартість труб у системі опалення будинку становить не більше ніж 20-30%. І для повноцінного порівняння потрібно знати вартість усієї системи.
Наприклад, вартість системи опалення з металопластикової труби (без радіаторів) та латунних фітингів з монтажем включає:
- Труба металопластикова 15 - 20%
- Фітинги для з'єднання труб 30 - 35%
- Запірно-регулююча арматура, кріплення та ін. комплектуючі 10-12%
- Ізоляція трубопроводів 5-7%
- Монтаж системи опалення 30 – 40%
Отже, на вартість системи опалення впливає:
- Тип системи (однотрубна та двотрубна) та схема укладання труб (кільцеподібна або зіркоподібна)
- Розрахункова температура в подаючій та зворотній магістралі
- Виробник та матеріал з якого виготовлена труба та фітинги
Система опалення під ключ від компанії Діатек
Наша компанія більше 20 років підбирає та монтує опалення та водопостачання в будинках. Виконання робіт відбувається під контролем наших інженерів. Ми фінансово гарантуємо якість використовуваного обладнання та робіт. Ми пропонуємо обладнання у різних цінових сегментах, але завжди надійне.
Щоб отримати вартість варіанта опалення Вашого будинку – заповніть форму нижче і прикріпіть, якщо є, план приміщень або зателефонуйте до нашого експерта Потупчика Ігоря за телефоном (097) 449 33 50</ strong> (Київстар) або (050) 479 88 35 (МТС). Він вибере найкращу схему опалення виходячи з Ваших побажань та технічних особливостей будинку. Розрахунок вартості обладнання та робіт ми зробимо протягом 1-2 днів та надішлемо на вказаний E-mail.