Падіння тиску в системі опалення приватного будинку часто пов'язують із витоком і, як наслідок, з майбутнім ремонтом, якщо система опалення схована у підлозі або стіні. Але тиск падає ще з трьох причин. Дізнайтеся в цій статті, як їх розпізнати і що робити.
Падіння тиску в системі опалення: перші ознаки
Багато домовласників рідко без причини дивляться на манометри системи опалення. Падіння тиску виявляють лише тоді, коли поверхні нагріву – радіатори або тепла підлога – стають холодними або погано гріють. Манометр розташований або на корпусі котла або теплового насоса або на одній з опалювальних труб. Можна говорити про втрату тиску, коли манометр показує значення менше 1,0 бару.
Який правильний тиск у системі опалення?
Фактичний тиск у системі залежить не тільки від типу системи опалення, а й від висоти будівлі. Зазвичай рекомендоване значення для приватних будинків від 1,5 до 2,0 бар. Якщо є манометр на котлі чи тепловому насосі, то робоча зона має бути виділена кольором (зазвичай зеленим). При тиску менше 1 бару може відбуватися блокування включення котла (така функція є майже у всіх сучасних настінних газових котлах).
4 причини падіння тиску в системі опалення
Найчастіші причини падіння тиску в системі опалення:
- зниження тиску через заповіт радіаторів (утворення повітряних пробок) радіаторів;
- дефект у розширювальній посудині;
- дефект запобіжного клапана;
- витік у трубах, фітингах системи опалення або радіаторах.
Падіння тиску через повітря радіаторів
Заповітрювання радіаторів зазвичай пов'язане з наповненням системи опалення "свіжою" водою, в якій міститься багато кисню. Система опалення повинна заповнюватися один раз на початку експлуатації. Зазвичай протягом перших днів після наповнення системи опалення водою (до місяця - залежить від об'єму системи опалення та потужності циркуляційного насоса) необхідно спустити повітря з радіаторів через відвідники повітря. Докладніше тут.
Падіння тиску через дефект розширювальної судини
Розширювальна судина складається з двох камер, які розділені повітронепроникною мембраною. В одній камері знаходиться нагріта вода, а інша заповнена повітрям. Об'єм води в системі опалення через підвищення робочої температури збільшується. Збільшення обсягу компенсується в розширювальному посуді за рахунок стиснення повітря в камері з повітрям - тому важливо правильно підібрати розширювальну посудину.
Якщо мембрана пошкоджена, розширювальна судина перестає працювати належним чином, і система опалення втрачає тиск. Це можна виявити, наприклад, шляхом постукування по посудині - звук у цьому випадку буде глуше, або при короткому натисканні на ніпель розширювальної посудини ллється вода. Якщо вода не ллється, то можливо потрібне лише підкачування повітря в камеру розширювальної судини через ніпель.
У цьому випадку необхідно викликати спеціаліста для ремонту або заміни розширювальної посудини.
Падіння тиску через дефект запобіжного клапана
Запобіжний клапан захищає опалювальну систему від надмірного тиску. Він відкривається, коли задане значення тиску перевищено, і скидає нагріту воду каналізацію. Як правило, він спрацьовує при тиску 2,5 бар. Клапан може бути неправильно підібраний і тоді він часто спрацьовуватиме і це призведе до падіння тиску - необхідно замінити клапан.
Також під сідло клапана, під час спрацьовування, може потрапити частинки бруду, окалини, що перешкоджають його закриттю, що призведе до постійного витоку води. У цьому випадку можна спробувати усунути несправність, прокрутивши кришку клапана в напрямку стрілки, що намальована на ній.
Проблема з клапаном може виникнути через поломку розширювальної судини. Клапан часто спрацьовуватиме, скидаючи воду в систему каналізації для зниження тиску, і це призведе до його швидкого зносу.
Інші часті питання щодо тиску в системі опалення
- Чому підвищується тиск у системі опалення приватного будинку?
Тиск у системі опалення має бути в межах робочої зони котла (виділена зеленим кольором на манометрі котла або теплового насосу). Зазвичай 1,5-2 бар. Якщо тиск вищий, то це відбувається з трьох причин:
- Основною причиною є проблема з розширювальною судиною. Він або неправильно підібраний, або порвана мембрана, або його потрібно підкачати. Зверніться до фахівця, щоб визначити проблему та виправити ситуацію.
- Заповітна система опалення – таке може відбуватися в перші кілька днів після наповнення системи опалення. Необхідно випустити повітря із системи опалення та підживити її водою до робочого тиску.
- Підживлювальний кран не герметичний (не тримає воду) – у цьому випадку відбувається постійне підживлення системи опалення із системи водопостачання. Зверніться до фахівця для заміни крана.
- Чому відбуваються стрибки тиску у системі опалення приватного будинку?
Тиск у системі опалення повинен знаходитись в межах робочої зони котла (виділена зеленим кольором на манометрі котла або теплового насоса). Зазвичай 1,5-2 бар. При нагріванні вода в системі опалення розширюється і тиск збільшується, а при охолодженні води зменшується тиск. Але якщо у Вашій системі опалення відбуваються стрибки тиску за межі робочої зони, то причини ті ж, що і при підвищенні тиску – див. При нагріванні води в системі опалення з несправним розширювальним посудом або зайвим повітрям, коли тиск підвищується вище 2,5 бар спрацьовує запобіжний клапан (він налаштований на 2,5 бар) і скидає воду із системи опалення в каналізацію. Потім вода остигає і тиск падає нижче 1 бар.
- Як часто потрібно підживлювати систему опалення у приватному будинку?
Система опалення в приватному будинку підживлення не потребує. Систему опалення наповнюють водою один раз під час проведення пуско-налагоджувальних робіт та першого запуску в експлуатацію. Якщо при заповненні системи опалення водою, в неї потрапило багато повітря, можна знадобитися протягом декількох днів (не більше місяця – залежить від обсягу води і потужності циркуляційного насоса) видалити повітря і підживити систему до робочого тиску. Надалі підживлення не повинно проводитися, оскільки справна система опалення герметична.
Не знаєте чим опалювати будинок чи офіс?
Дізнайтеся відповідь за допомогою нашого онлайн-калькулятора!
Потрібна консультація?
Зателефонуйте +38 (050) 380-49-62 або залиште свій номер телефону і наш інженер зв'яжеться з Вами, щоб допомогти!
Розрахуємо вартість опалення під ключ.
Заповніть форму з 3 питань і протягом 1-2 днів ви отримаєте докладний кошторис кількох варіантів опалення Вашого будинку!
Опалення будинку від компанії Діатек
Якщо Вам потрібна надійна система опалення, яка прослужить довго і не призводитиме до витоків або інших аварійних ситуацій, наша компанія зробить комфортну, надійну та енергоефективну систему опалення у Вашому будинку. Ми спеціалізуємося на опаленні вже більше 20 років і монтуємо котельні та системи опалення на маленьких та промислових об'єктах різного ступеня складності від кількох кВт до 20 МВт. Ми гарантуємо якість робіт та технічну підтримку під час експлуатації обладнання. Гарантію та підтримку забезпечують досвідчені інженери, які багато років займаються улюбленою справою нашої компанії. Ми цінуємо свою репутацію і завжди готові стати Вашим партнером - наші контакти.
Щоб дізнатися вартість системи опалення для Вашого будинку - заповніть форму вище, а ми швидко, протягом дня, підготуємо розрахунок вартості обладнання та робіт, та надішлемо на Ваш E-mail або Viber.
Монтаж котла під ключ
Монтаж системи опалення під ключ
>Монтаж теплового насоса під ключ
Заміна котла під ключ