Будівництво заміського будинку є дуже серйозним та трудомістким процесом. На нього йде маса тимчасових та фінансових ресурсів, але все це робиться для комфортного, гідного та умиротвореного життя далеко від цивілізації та галасливого мегаполісу. Тому величезне значення має не тільки сама будівля, а й параметри на кшталт його об’єму, форми конструкції, кількості кімнат і так далі. Потрібно також облік усіх основних інженерних споруд. Тому питання, пов’язане з тим, як правильно зробити опалення в заміському будинку, є сьогодні вкрай актуальним.
Слід розуміти, що опалювальна система вважається вельми витратною частиною і становить солідну частину загального бюджету будинку. Як показує практика, на неї зазвичай йде приблизно 10 відсотків усіх витрат. Саме тому важливо грамотно організувати її, щоб надалі не стикатися із серйозними проблемами.
За яким принципом функціонує опалення?
Незважаючи на те, що на даний момент існує маса різних способів обігріву приміщення, виділити найкраще опалення для заміського будинку досить складно, адже будь-яке обладнання відрізняється як своїми позитивними сторонами, так і мінусами. Найбільш поширеними джерелами теплопостачання є: газові та твердопаливні котли, для опалення використовуються наступні системи: тепла підлога, радіаторне опалення. Останнім часом набирають популярності також геліосистеми, теплові насоси.
Попередньо рекомендується ознайомитися з пристроями, адже в системі можливе використання різних видів джерел тепла, встановлених паралельно, що дублюють один одного у разі потреби або функціонують незалежно один від одного.
Теплоносій у разі циркулює по трубах системи опалення. Цей процес забезпечується циркуляційним насосом, який зазвичай монтується як у корпус теплогенератора, так і встановлюється окремо на трубопроводі. Коли питання про те, яке зробити опалення в будинку, вирішено, люди часто замислюються: чи варто монтувати систему самостійно або звернутися до професіоналів?
Переваги професійного монтажу опалення
Вже багато хто міг переконатися в тому, що «підводні камені» процесу монтажу часто пов’язані з неякісним проектом, поганими матеріалами, неправильною установкою – всі вони виявляються лише згодом. Враховуючи той факт, що всі трубопроводи в сучасному будинку укладаються потай, у стяжку стін або підлоги, наслідки неправильного монтажу або поганих матеріалів будуть дорого коштувати замовнику. Якщо ж вдасться визначити помилки проектування або переконатися в недостатній якості матеріалів до початку виконання робіт, контролювати монтаж стане набагато простіше. Щобопалення заміського будинку виправдало очікування і надалі не викликало нарікань, краще звернутися до професіоналів у своїй сфері.
Процедура монтажу опалювальних систем завжди повинна починатися з проектування. Монтаж обладнання або вдосконалення існуючих систем має безліч варіантів для приватних будинків та котеджів. Але в цьому випадку підхід до проектування має бути максимально відповідальним. Ідеальний варіант – коли проект, за яким встановлюються системи опалення, підготовлено ще до початку будівництва самого майбутнього житла.
- Кваліфіковані фахівці в обов’язковому порядку врахують площу будівлі, висоту її стель, планування поряд з типом стін та їх товщиною, розрахують необхідну потужність котлів та візьмуть до уваги потрібний паливний вигляд.
- На наступному етапі розробляється схема розведення труб і місця, де розташовуватимуться радіатори.
- Під час монтажних робіт професіонали врахують усі вимоги до безпеки та виконають установку на найвищому рівні.
Вже багато хто зміг переконатися в тому, наскільки вигідніше відразу звертатися до досвідчених працівників з авторитетних компаній і починати з ними плідну співпрацю, від якої залишаться лише приємні враження, а опалення будинків радуватиме довгі роки.