Яким може бути водопостачання?
Багатьом добре відомо, що таке система водопостачання. Це різні заходи, що забезпечують водою населення поряд із промисловими підприємствами, транспортним, сільським господарством у необхідній кількості. Сама система включає в себе інженерні споруди та пристрої, що викачують воду з природних джерел, очищають її та зберігають запаси, що транспортують до будинку до споживачів у необхідній кількості. Існує кілька різновидів такої системи:
- Автономна система водопостачання будинку служить для подачі води обмеженому колу осіб – приватним споживачам. Подібний різновид поширений на дачних ділянках, в котеджах. Водозабірне джерело розташоване біля будинку, воно доповнюється насосом. У будинок вода подається через оснащений фільтром трубопровід.
- У централізованому водопроводі подається вода відразу багатьом споживачам. Всі вони користуються водою з однієї системи, що поставляється трубопроводами. У більшості випадків у подібному різновиді системи поєднується гаряча та холодна вода. Для водозабору застосовується одразу кілька джерел, а водопідготовку здійснюють спорудження водопідйомного, водозабірного, очисного типу.
Таким чином, водопостачання необхідне в першу чергу для того, щоб люди мали можливість користуватися водою з природних джерел. Окрім іншого, спеціальне обладнання суттєво покращує її якість, що відповідає споживчим вимогам.
Основні складові водопостачання
Щоб зрозуміти, як працює система водопостачання, необхідно уважно ознайомитися з її основними складовими.
Основою є джерело водопостачання. Система водопостачання є незалежною водопровідною системою, що повноцінно забезпечує той чи інший об'єкт водою. Цю систему з'єднують зі свердловиною або колодязем – вода стає чистішою в порівнянні з централізованим водопроводом.
Також у систему входить підйомний насос. Без нього підняття води з глибини і розподіл її по трубопроводу буде просто неможливим. Насосний електрокабель в більшості випадків пускається під землею або повітрям. Перший варіант вважається практичнішим, але в даному випадку слід якісно захистити кабель від непередбачених ушкоджень.
Що стосується трубопроводу, то він використовується для транспортування води до будинку до споживача. Сьогодні подібний комплекс монтується трубами різних матеріалів, починаючи від пластику та закінчуючи міддю. Незалежно від обраного матеріалу, при зовнішній прокладці труби вкладаються нижче за рівень земляного промерзання. Якщо можливість вкопати труби на таку глибину відсутня, потрібна теплоізоляція.
Блок автономного управління необхідний контролю безперебійної подачі води трубопровід, підтримки конкретного системного тиску. Блок доповнений реле управління, тому процес включення та вимкнення здійснюється лише за конкретного рівня тиску в самій системі. В результаті гарантується захист від функціонування «в суху», якщо в системі сталася поломка або джерела немає води з якоїсь іншої причини. Крім того, завдяки блоку автономного управління з'являється можливість захисту насоса від перепадів напруги, що сприяє істотному збільшенню експлуатаційного терміну.
Схема системи водопостачаннядоповнена і гідроакумулятором – пристроєм, який підтримує однаковий рівень води в системі. У разі підтримки постійного тиску системи зменшується кількість помпових запусків, що продовжує експлуатаційний термін. Гідроакумулятор діє досить просто: вода подається в систему під тиском. Як тільки воно починає падати, відбувається автоматичне вимкнення насоса, а вода докачується до гідроакумулятора.
Водонапірний бак необхідний для виконання тих самих функцій, що й гідроакумулятор, але його робота не потребує постійного електропостачання. Багато користувачів встановлюють бак на горищі. Рекомендується робити вибір на користь пластикової ємності на кілька сотень літрів.
Для грамотної організації водопостачання рекомендується зв'язатися із професійними майстрами, яким добре відомі всі нюанси роботи.