Купівля теплового насоса, який має підвищену або занижену потужність, може мати значні наслідки. Якщо тепловий насос не забезпечує достатньої теплової потужності, взимку ми отримаємо нестачу тепла в будинку. З іншого боку, надмірно потужний тепловий насос значно знижує інвестиційну привабливість цього обладнання. Правильне визначення потужності теплового насоса завжди має виконуватися професіоналами, а не оцінюватись приблизно на око. Нижче наведено найважливіші кроки для визначення розмірів теплового насоса.
Вступ
Теплові насоси для використання у приватних будинках у більшості випадків мають розмір від 3 до 16 кіловат теплової потужності. У статті ми розглянемо як можна розрахувати теплову потужність насоса. Однак, після прочитання цієї статті ми все одно не рекомендуємо визначати необхідну потужність теплового насоса самостійно. У будь-якому випадку завжди звертайтеся до спеціалізованої компанії для розробки вашої комплексної пропозиції для вашої системи опалення та охолодження тепловим насосом.
Теплове навантаження
Найбільш важливим критерієм визначення потужності вашого теплового насоса є навантаження на опалення. Вона вимірюється в кіловатах (кВт) і вказує на потужність, яку тепловий насос повинен забезпечити для покриття потреби будинку в теплі. Не слід плутати з потребою в опаленні, яка вказує, скільки тепла потрібно в рік для опалення при фіксованій кімнатній температурі. Потреба в опаленні вимірюється в кіловат-годинах на квадратний метр та рік (кВт-ч/м²*рік).
Різниця між навантаженням на опалення та потребою в опаленні аналогічна різниці між потужністю в кінських силах та витратою палива. Номер PS автомобіля вказує на його потужність, а витрата палива вимірюється у літрах на 100 км.
Теплове навантаження розраховується відповідно до нормативів. При розрахунку також враховується місце розташування будівлі, оскільки залежно від кліматичної зони потрібна більша або менша теплова потужність теплового насоса. Житлова площа та ізоляція будівлі також суттєво впливають на теплове навантаження.
Потреба гарячої води
Потреба гарячої води повинна визначатися на додаток до опалювального навантаження будівлі. Звичайно, ви можете врахувати додаткову потужність у навантаженні на опалення з розрахунку 0,1 – 0,3 кВт на особу.
Вибір тарифу на електроспоживання
Істотним значенням для ефективності застосування теплового насоса є обраний тариф енергоспоживання. Встановлення теплового насоса буде вигідним навіть у разі використання однотарифного лічильника. Однак найбільш оптимальним варіантом є перехід на двотарифний лічильник.
Такий режим роботи теплового насоса буде найефективнішим, економічно та інвестиційно прийнятним для споживача.
Для максимального використання нічного тарифу можливе встановлення більш потужного насоса у поєднанні з ємнісним накопичувальним резервуаром для нічного нагрівання води в ньому та використанням накопиченого тепла вдень, коли електроенергія коштує дорожче.
Температура подачі опалювальної системи
Температура подачи теплоносителя системы отопления также влияет на мощность теплового насоса. При высоких температурах теплоносителя тепловой насос должен постоянно работать на максимальной мощности. Оптимальными потребителем тепла для теплового насоса являются теплые водяные полы, где температура теплоносителя 35 градусов являются оптимальной. Тепловые насосы также автоматически достигают лучших показателей производительности.
Варіанти работи теплового насосу
Тепловий насос можна підключати у різних режимах. Це моновалентний, моноенергетичний та двовалентний режими роботи. Залежно від режиму роботи, це призводить до різних типорозмірів теплового насоса. При моновалентному режимі тепловий насос повністю покриває теплове навантаження будівлі. Встановлення додаткового теплогенератора не потрібне. Моноенергетичний режим передбачає, що тепло забезпечується двома теплогенераторами. Другий теплогенератор також використовує електричну енергію. Наприклад, це може бути вбудований електронагрівальний елемент або електрокотел для покриття максимального навантаження у зимовий період. Це необхідно лише протягом кількох холодних днів на рік, оскільки теплової потужності насоса стає недостатньо.
Третій варіант - бівалентний режим роботи. Тепловий насос працює в парі з джерелом тепла, що не використовує електрику для нагрівання. Найчастіше це може бути газовий або твердопаливний котел. Друге джерело енергії входить у роботу, коли досягається так звана точка бівалентності, тобто. тепловий насос більше не може забезпечувати достатньо тепла. При двовалентній роботі тепловий насос може мати значно менші розміри та працювати лише у тому випадку, коли його робота ефективна.
У будинках з теплою водяною підлогою зазвичай можливий моновалентний варіант опалення. Через низьке енергоспоживання будівлі не потрібно вибирати потужний тепловий насос, незважаючи на одновалентність. У старих будинках з високим енергоспоживанням часто рекомендується розглядати моновалентний або двовалентний режим роботи, а не обладнати будинок потужним тепловим насосом, який стає неефективним через високі вимоги до продуктивності.
У меня установлен воздушный тепловой насос и котел. Тепловой насос работает почти всю зиму, я стараюсь чтобы он работал до -10 С, а потом включался котел. Важно заключить договор по электричеству, чтобы считали электричество для отопления. В этом случае цена на электричество до 3000 кВт существенно дешевле. Горячую воду лучше готовить котлом, для теплового насоса необходим специальный бойлер. Я выяснял, он стоит существенно дороже стандартного. Так что рекомендую устанавливать тепловой насос, если есть возможность.