Конденсаційна технологія застосовується для котлів, що працюють на газі, рідкому паливі та пелетах. Найбільш популярні – газові. Найважливіше про газовий конденсаційний казан у цій статті.
1. За яких умов газовий конденсаційний котел економно споживає газ?
Газові конденсаційні котли мають максимально високий ККД за умови, що температура води у зворотній магістралі нижче 40ºС. Бо чим холодніше опалювальна вода повертається з радіаторів у котел, тим краще вона охолоджує там гарячі вихлопні гази та сприяє енергозберігаючому ефекту конденсації.
Конденсаційний котел заощаджує більше, якщо Ви:
- Опалюєте будинок в основному за допомогою «теплої водяної підлоги»;
- Радіатори підібрані з урахуванням низькотемпературного режиму роботи системи опалення - 60/40 град. С.
Якщо система опалення у Вашому будинку розрахована на стандартний режим роботи (80/60 град. С.), то низька температура у зворотній магістралі буде під час «теплих днів» (не нижче 0 град. С), а це, для кліматичної зони України, від 50% до 70% опалювального періоду, а отже, і ККД у цей період буде високим. При температурі у зворотній магістралі вище 50 ° С ККД конденсаційного котла майже відрізняється від традиційного.
Порівняйте витрати на опалення за рік від конденсаційного котла та звичайного для опалення Вашого будинку!
Дізнайтеся термін окупності одного варіанта опалення в порівнянні з іншим. — Скористайтеся нашим калькулятором!
2. Скільки газу заощаджує конденсаційний котел за опалювальний період порівняно зі звичайним?
Якщо конденсаційний котел працює у температурному режимі (60/40 ºС), то економія газу в середньому становитиме 13%.
Споживання газу, наприклад, для двоповерхового будинку площею 200 кв. м, за опалювальний період (з жовтня до квітня) для традиційного котла складе близько 2 500 куб. м газу. Вартість газу в цьому випадку в тарифах вересня 2021 р. (макс. 7,99 грн. за куб. м) – 20 тисяч гивен.
Економія складе 13% від цієї суми - 325 куб. м або 2 600 грн. /за опалювальний період. Якщо площа будинку більша, то й економія в абсолютних цифрах буде більшою.
Як порівнювати витрати на опалення?
Для підтримки заданої температури у Вашому будинку в опалювальний період потрібна певна кількість тепла, яка не залежить від того, яким котлом або іншим джерелом тепла воно вироблено.
Відповідно до оновлених будівельних норм та правил (ДБН)річне енергоспоживання одного квадратного метра житлового будинку на опалення за параметрами Твнутр. = 20 ° С і Тнар. = +1.1 °С становить 110 кВт * год на рік у нашому регіоні (північна половина України). Це означає, що якщо Вам потрібно опалювати будинок 100 кв. м, то за рік котел (або інше джерело тепла) має виробити 11 000 кВт*год тепла.
Тому для порівняння витрат на опалення від обраного Вами джерела тіла – газового котла, електрокотла або теплового насоса – найважливіша характеристика – це вартість 1 кВт тепла на годину. На діаграмі поряд представлено вартість 1 кВт*годину для основних джерел тепла на підставі тарифів та цін 2021/22 р.
Якщо Ви хочете дізнатися вартість опалення будинку за весь опалювальний період, поекспериментувати з тарифами або дізнатися витрати на приготування гарячої води - скористайтеся нашим калькулятором /a>.
3. На що звернути увагу під час вибору конденсаційного котла?
Газові конденсаційні котли різних виробників за своїми функціональними можливостями мало відрізняються один від одного, а ціна має суттєвий розкид. Основним критерієм тривалої та надійної експлуатації обладнання та причиною різниці є:
- ККД котла при однаковому температурному режимі та навантаженні на котел (зазвичай це 60/40 град. і 30% від максимального навантаження)
- якість використовуваних матеріалів для виробництва котлів
- тип та конструкція пальника
- матеріал теплообмінника
- простість при заміні вузлів та агрегатів
- бренд
Все це позначається на термін експлуатації котла та вартості його ремонту. Німецькі виробники котельного обладнання є провідними у виробництві конденсаційної техніки.
Багато виробників конденсаційних котлів є бюджетна лінійка. ККД бюджетних казанів нижче на 4-5%. Виробники котлів використовують дешевші комплектуючі їхнього виробництва.
- VIESSMANN застосовує запатентований теплообмінник із нержавіючої сталі, виконаний у вигляді спіралі. Конструкція дозволяє здійснити максимальний відбір тепла у димових газів, а теплообмінник самоочищується, що значно продовжує його термін служби та зберігає високий ККД протягом усього терміну експлуатації.
- BUDERUS застосовує теплообмінник, виконаний із силуміну (сплав алюмінію та кремнію), який має високий коефіцієнт теплопередачі та тривалий термін експлуатації. li>
- WOLF застосовує новий елемент керування насосом, який знижує температуру зворотної лінії для додаткової конденсації, підвищуючи ефективність, та забезпечує самоочищення теплообмінника. li>
4. Як правильно підібрати конденсаційний котел?
Котел підбирають виходячи з площі приміщень, що опалюються, необхідності в приготуванні гарячої води або комбінованому опаленні.
- Площа опалювального приміщення.
Котли потужністю, наприклад, 24 кВт здатні економічно опалити будинки площею до 270 м² зі стандартною теплоізоляцією та склінням. Середня величина для таких будинків для розрахунку необхідної потужності опалювального котла - 80-100 Вт на кв. м опалювальної площі. Якщо будинок має конструктивні особливості (скління, дах, зимовий сад та ін.), то для точного підбору потужності котла краще зробити тепловий розрахунок будівлі.
- Приготування гарячої води.
Можливі три варіанти приготування гарячої води:
1) двоконтурний конденсаційний котел з другим теплообмінником для приготування гарячої води (можливе одночасне користування мийкою на кухні та умивальником або душем). Для достатньої кількості гарячої води важливо, щоб потужність котла для приготування гарячої води була щонайменше 24 кВт;
2) котел з вбудованим бойлером (запас води зазвичай до 50 л - можна користуватися всіма приладами, але запас води обмежений 50 л);
3) комбінація - одноконтурний котел і окремий бойлер для нагрівання води. Об'єм бойлера залежить від кількості мешканців будинку, типу точок водорозбору (душ, ванна або джакузі) та побажань замовника. Якщо у Вас будинок з кількома санвузлами, то необхідно вибрати достатній бойлер для забезпечення гарячою водою всіх, хто проживає при одночасному використанні точок водорозбору. Для визначення об'єму бойлера необхідний розрахунок фахівця, тому що при надто маленькому об'ємі буде недостатньо гарячої води, а за надто великого – буде застій води в бойлері, що створить сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів.
- Комбіноване опалення.
Якщо котел працюватиме спільно з сонячними колекторами, то необхідний одноконтурний конденсаційний котел і окремий спеціальний бойлер з двома теплообмінниками для нагрівання води. А для спільного використання котла і теплового насоса необхідна додаткова автоматика та регулююча арматура, яка вибере джерело тепла для економічної роботи всієї системи.
5. Чи існують специфічні особливості у процесі встановлення конденсаційного котла?
Вимоги до монтажу конденсаційного котла відрізняються від вимог до монтажу традиційного котла. Зверніть увагу на таке:
- для відведення димових газів використовується спеціальний кислотостійкий високотемпературний пластик або нержавіюча труба, які або монтують («гільзують») у димохідний канал або кріплять до фасаду будинку;
- передбачити злив конденсату від котла в госппобутову каналізацію через гідрозатвор (із застосуванням спеціальних нейтралізаторів кислоти). Щодня у каналізацію може зливатися до кількох десятків літрів конденсату;
- зверніть особливу увагу на правильне положення котла. При відхиленні корпусу конденсат може стікати повз зливний сифон на поверхню теплообмінника, внаслідок чого відбуватиметься його випаровування і може викликати коротке замикання електрода розпалювання;
- необхідно дотриматися ухил при установці коаксіального димоходу таким чином, щоб конденсат не стікав на вулицю, а потрапляв по димоходу назад у котел.
- котел можна встановлювати в будь-якому, зручному для Вас приміщенні, що відповідає вимогам ДБН В. 2.5-20-2001– кухня, комора, котельня або ін., але в приміщенні має бути природне освітлення, каналізація та вентиляційний канал; При встановленні бажано не забути, що така техніка потребує щорічного обслуговування і тому для цього необхідно забезпечити відповідний простір навколо опалювального котла.
6. Як переконатися, що котел працює в оптимальному режимі?
Температуру води в "зворотні" (зворотній магістралі трубопроводу) не можна регулювати. Для того, щоб Ваш котел працював в економному режимі, Ви повинні домагатися того, щоб температура води в "зворотні" була найнижчою з можливої для даних температурних параметрів зовнішнього та внутрішнього повітря, тоді ефект конденсації (економії) буде максимальним.
Оптимізація системи опалення є найважливішою умовою ефективного опалення з конденсаційним котлом. Така оптимізація включає, по-перше, гідравлічне балансування, а, по-друге, встановлення попередньо регульованих термостатичних клапанів (термостатголовки). Клапани потрібні для того, щоб усі радіатори у Вашому будинку прогрівалися однаково при однаковому положенні термостатголовки. В іншому випадку, при нестачі витрати теплоносія в одній з гілок, виникне необхідність підвищення температури води у всій системі опалення при цьому котел вийде з конденсаційного режиму.
Якщо Ви тільки будуєте будинок, то найкращим способом запобігти такій ситуації це зробити гідравлічний розрахунок та гідравлічне балансування системи опалення.
7. Які додаткові переваги має конденсаційний котел?
Конденсаційний котел це найдорожче та найсучасніше обладнання, що працює на газі. У багатьох європейських країнах купівля конденсаційного котла є обов'язковою під час встановлення нового газового обладнання. До додаткових переваг такої техніки можна віднести:
- Розширені можливості автоматики (управління кількома контурами, можливість кількох режимів опалення, керування через інтернет та ін.);
- Екологія - викиди в атмосферу у конденсаційних котлів менше ніж у низькотемпературних котлів;
- Компактність обладнання великої потужності (до 100 кВт) дозволяє заощаджувати на площі для його встановлення, що робить використання корисної площі в будинку більш практичним.
- Комбіноване опалення - легко, без додаткових витрат, комбінується з будь-якими іншими джерелами тепла - тепловими насосами, сонячними колекторами, твердопаливними та електрокотлами.
8. Скільки коштує конденсаційний котел?
Одноконтурний німецький конденсаційний котел 24-28 кВт (Buderus, Viessmann, Wolf) коштує 32-34 т. грн., італійський котел (Ariston, Baxi) – 26-30 т. грн.< /b>
Якщо Вам необхідна заміна котла в існуючій системі на сучасний економний котел, то до цієї ціни необхідно додати тільки вартість монтажних робіт.
Але, якщо Ви встановлюєте нову систему, то залежно від параметрів Вашої системи опалення та Ваших вимог до комфорту та економічності, вартість котла може становити лише 30-50% від вартості обладнання .
Прорахуємо вартість обладнання та робіт для опалення будинку
Для кожної пропозиції розробимо індивідуальну схему опалення з урахуванням планів будинку та тепловтрат приміщень. Кошторис містить перелік необхідного обладнання та робіт та терміни їх виконання.
- підготуємо протягом 1-2 днів
- розрахуємо тепловтрати Вашого будинку
- підберемо відповідну схему опалення виходячи з планів Вашого будинку
- надамо кілька варіантів опалення, щоб Ви вибрали найбільш підходящий
- надамо рекомендації щодо покращення енергоефективності опалення
Відповідайте на 3 запитання або зателефонуйте нашому експерту за телефоном (050) 479-88-35
Котельня з конденсаційним котлом від компанії Діатек
Якщо Вам потрібна нова котельня або реконструкція старої, ми швидко, протягом дня, підготуємо розрахунок вартості обладнання та робіт і надішлемо на Ваш E-mail.
Наша компанія вже понад 20 років монтує котельні та системи опалення на маленьких і промислових об'єктів різного ступеня складності від кількох кВт до 20 МВт. Ми гарантуємо якість робіт та технічну підтримку під час експлуатації обладнання. Гарантію та підтримку забезпечують досвідчені інженери, які багато років займаються улюбленою справою нашої компанії. Ми цінуємо свою репутацію і завжди готові стати Вашим партнером - наші контакти.
Монтаж котла під ключ
Монтаж опалення під ключ
Монтаж теплового насосу під ключ
Проект опалення під ключ
Вам потрібне опалення?
ДОЗВОЛЬТЕ ДОПОМОГТИ ВАМ ПІДІБРАТИ КРАЩИЙ ВАРІАНТ ОПАЛЕННЯ ВАШОГО БУДИНКУ! Щоб воно було комфортним, надійним та економічним.
Порадьтеся з нашим інженером за телефоном (050) 479-88-35 або залиште свій номер, і він зв'яжеться з Вами.