Правильний підбір та встановлення радіаторів дозволить Вам максимально ефективно використовувати їхню теплову потужність. Це призведе до економії витрат на опалення та забезпечить комфорт у Вашому будинку.
Радіатор опалення - це пристрій, який працює в основному за принципом конвективного теплообміну. Радіатор хіба що «омивають» потоки повітря. Це пов'язане з різницею питомої ваги холодного та теплого повітря. На ефективність роботи радіатора опалення впливають:
Потужність радіатора опалення.
Радіатор підбирають виходячи з вимог до температури в приміщенні, тепловтрат приміщення, температурного режиму роботи системи опалення. Остання умова особливо важлива, якщо джерелом тепла є конденсаційний котел, тепловий насос або сонячні колектори.
Правильність розміщення радіатора.
Радіатор розміщують таким чином, щоб між ним та підлогою або підвіконням було не менше 10 см. Це забезпечить нормальну циркуляцію повітря та максимальну віддачу тепла.
Вибір місця встановлення радіатора у приміщенні.
Як правило, це – віконні отвори. Довжина радіатора має бути не менше 75% від довжини віконного отвору. Це дозволить відсікнути холодний потік повітря. Якщо в приміщенні немає віконних отворів, то радіатор розміщувати слід на зовнішній стіні.
Розміщення меблів.
Не закривайте радіатор меблями чи ґратами. Це суттєво зменшить його теплову потужність. Температура в приміщенні в цьому випадку буде на 2-4 ° С нижче. Радіатор грітиме не повітря в приміщенні, а диван чи меблі якої він закритий. Якщо у Вас меблі з кухонним миттям перед вікном, то вживіть додаткових заходів для опалення приміщення (тепла підлога або додатковий радіатор).
Оснащення радіатора термостатголовкою.
На більшості опалювальних приладів встановлені пристрої для автоматичної підтримки заданої температури у приміщенні. Це термостатичний вентиль. Він дозволяє ефективно економити енергоресурси, оскільки автоматично підтримує температуру в приміщенні та унеможливлює перевитрату тепла.
Важливо, щоб термостатвентиль не закритий шторами. Якщо його закрити, то радіатор досить швидко нагріє повітря між шторами і вікном і вентиль перекриє подачу теплоносія в радіатор. В цьому випадку можна встановити термостатголовку з виносним датчиком. Тоді радіатор буде встановлений під вікном, а датчик, який регулює його потужність на стіні в приміщенні.
Матеріал, з якого виготовлений радіатор, на його ефективність з точки зору підтримки температури в приміщенні не впливає.
Виконавши наші рекомендації, Ви зможете суттєво підвищити комфорт у будинку чи квартирі.