Левова частка енергії, споживаної домашньому господарстві, посідає опалення. Можливо, варто задуматися про економію. А ми розповімо, які прийоми Ви можете використати, щоб зменшити витрати на опалення.
Порада 1: видаліть повітря з радіатора
Тоді Ваші радіатори нагріваються швидше та рівномірніше. Окрім невеликого зниження витрат на опалення, це також сприяє гарному самопочуттю. Ви можете ознайомитись з нашими инструкциями з видалення повітря з опалення.
Порада 2: перевірте термостатичні клапани.
Термостатичні клапани автоматично підтримують бажану температуру, і Ви завжди можете встановити температуру, до якої потрібно нагріти відповідне приміщення. При правильному налаштуванні клапана можна заощадити ще 4-8%. Якщо термостатичний клапан не працює належним чином, це швидше за все пов’язане із заклинюванням або накипом на штоку клапана. Дізнайтесьздесь як відремонтувати термостатичні клапани самостійно
Калькулятор витрат на опалення за рік!
Порівняйте витрати на опалення будинку за рік від різних типів котлів або теплового насоса і дізнайтеся про термін окупності одного варіанту опалення в порівнянні з іншим. — Скористайтеся нашим калькулятором!
Совет 3: регулярно проверяйте систему отопления.
Щорічний огляд та технічне обслуговування Вашої автономної системи опалення допоможуть виправити невеликі помилки з мінімальними витратами. Хоча сервісне обслуговування не безкоштовне, воно дозволить заощадити більше грошей продовживши термін служби обладнання або запобігши серйозній поломці.
Порада 4: виконайте гідравлічне балансування.
Якщо опалення або занадто гаряче, або навпаки, недостатньо тепле після включення, це пов’язано з відсутністю гідравлічного балансування. Щоб досягти кращого розподілу тепла у всіх приміщеннях, система опалення регулюється під час гідравлічного балансування таким чином, щоб система труб, насосів та клапанів чинила найменш можливий опір воді, що циркулює. Гідравлічне балансування також має виконати фахівець і тому воно коштує грошей, але згодом можна щороку заощаджувати 10-15% теплової енергії. Дізнайтесь більше про гідравлічне балансування.
Порада 5: встановіть програму нагрівання.
Сучасні автономні системи опалення зазвичай мають програмне керування або дистанційне керування. Таким чином, ви можете скласти графік опалення для будніх, вихідних або відповідно до вашого особистого розпорядку дня. Тоді Ваше опалення автоматично регулюється відповідно до встановленого режиму та економно працює тоді, коли Вам це не потрібно.
Порада 6: переключіть опалення в економічний режим.
Переключіть термостатголовку радіатора на економічний режим. Коли ви виходите з будинку чи квартири, опалення не обов’язково має працювати на повну потужність постійно. Достатньо, якщо радіатори виділяють достатньо тепла, щоб підтримувати певну базову температуру. Ніколи не вимикайте опалення повністю, тому що це призводить до занадто сильного остигання приміщень, що зрештою робить повторне обігрів приміщення більш енергоємним.
Порада 7: налаштуйте температуру в приміщенні.
Якщо Ваші рахунки за опалення надто високі, подумайте про зниження температури в приміщенні загалом. В ідеалі середня температура у приміщенні має бути близько 20 градусів. Кожен додатковий градус збільшує витрати на опалення приблизно на 6%. Рекомендовані будівельними нормами температури для різних житлових приміщень:
- Гостинні: 20-22 градуси
- Кухня: 18-20 градусів
- Спальня: 16-18 градусів
- Ванна кімната: максимум 23 градуси
Порада 8: постійно нагрівайте приміщення.
Навіть якщо вдень Вас немає вдома, ви повинні залишити опалення увімкненим в економічному режимі. Якщо вимкнути опалення, ваша квартира чи будинок занадто сильно охолоне. А за вечір Ви не встигнете досягти бажаної температури.
Порада 9: налаштуйте опалення вночі холодніше ніж вдень!
Якщо трохи зменшити опалення вночі, ви також заощадите близько 6%. Взимку це може означати зниження витрат на опалення до 30%.
Порада 10: опалюйте без електричного нагрівання.
Використовуйте додаткові електричні обігрівачі тільки в крайньому випадку, оскільки вони є дуже енергоємними! Вартість тепла від електричного джерела тепла набагато вища, ніж інші види палива.
Порада 11: модернізуйте систему опалення.
Хоча цю пораду не можна реалізувати просто, її все ж таки слід згадати насамперед тому, що вона принесе найбільшу економію. 9 із 10 систем опалення в Україні віком від 15 років і працюють до 30 % менш ефективно, ніж сучасні конденсаційні системи. Ваше опалення також відноситься до цих 90%? Інвестиції в модернізацію опалення окупляться в короткий термін.
Порада 12: закрийте щілини у вікнах та дверях.
Завдяки простим герметизуючим профілям, які можна прикріпити самостійно, назовні проникне менше тепла.
Порада 13: додатково ізолюйте труби.
Якщо труби опалення проходять через холодні приміщення, їх слід ізолювати. Це має сенс, наприклад, якщо Ваша система опалення знаходиться в підвалі чи котельні, або якщо труби відносно довгі. На цих трасах втрачається багато тепла.
Порада 14: провітрюйте, а не нахиляйте вікно.
Замість того, щоб постійно залишати вікна у відкинутому положенні, приміщення слід провітрювати кілька разів на день по 5 хвилин щоразу. Для цього необхідно ненадовго відключити радіатори (термостатголовку встановити в мінімальне положення) та повністю відкрити всі вікна. Таким чином, вологе повітря зможе ефективно та швидко виходити та замінюватись свіжим повітрям.
Порада 15: тримайте двері зачиненими.
Закрийте двері між кімнатами. Тільки тоді є сенс обігрівати кімнати по-різному.
Порада 16: Закрийте штори.
На ніч штори слід закривати, оскільки це створює додатковий ізоляційний ефект.
Порада 17: збільшіть вологість.
Для зниження витрат на опалення у приміщенні завжди має підтримуватись певна вологість. Оскільки вологе повітря здається теплішим, ніж сухе, ідеальна вологість становить від 40 до 60%. Оскільки опалення в першу чергу забезпечує сухе повітря, опалювальні приміщення зазвичай здаються холоднішими, ніж вони є насправді, тому ми часто підвищуємо температуру в приміщенні. Це можна легко виправити, використовуючи зволожувач або посадивши кілька кімнатних рослин, оскільки вони повертають більшу частину води для поливу назад у довкілля через листя.
Порада 18: не ставте меблі перед радіаторами.
Блокування радіатора предметами призводить до накопичення тепла між меблями та радіатором, і повітря не може ефективно розподілятися по кімнаті. Це може спричинити додаткові витрати до 20%.
І останнє, але не менш важливе, порада для всіх, хто любить затишок:
Порада 19: одягніться тепліше.
Взимку надягніть на вечір товстий светр. Це затишно та економно.
Будуєте чи плануєте звести приватний будинок?
У Вас есть вопросы по отоплению дома? Например:
- Чи варто витрачати гроші на тепловий насос для опалення будинку?
- Підключатися до газопроводу або опалювати за допомогою електрики?
- Тепла підлога чи радіатори?
- Вибрати конденсаційний котел або звичайний?
- Краще встановити електробойлер чи бойлер непрямого нагріву?
- Як економити на опаленні? і т.д.
На ці питання немає єдиної правильної відповіді, для кожної ситуації він свій. А для Вашої ситуації ми маємо пораду.
Запишіться на консультацію до нашого фахівця або зателефонуйте +38 (050) 380-49-62 у зручний для Вас час з 8 до 20.
Монтаж котла
под ключ
Монтаж опалення
под ключ
Монтаж теплового насосу
под ключ
Проект опалення
под ключ