Радіатори та “тепла підлога” для опалення приватного будинку

Як вибрати радіатор опалення (часто використовують слово батареї опалення)? Ефективність передачі енергії та комфортне нагрівання приміщення основні критерії при виборі радіаторів. Які типи радіаторів існують? Як вони працюють і яким системам опалення вони підходять?

Як працюють радіатори?

Радіатори мають завдання доставити тепло, що виділяється котлом, у приміщення. Це завдання виконується теплоносієм, що протікає через радіатор. Кількість води, що проходить через радіатор, і температура повітря в приміщенні, що опалюється, залежать від виставленого значення на терморегуляторі, встановленому безпосередньо на радіаторі.

Без підключення до системи водяного опалення працюють електричні радіатори із електричним регулятором. Вироблене тепло надходить безпосередньо до приміщення. Докладнішу інформацію про функції та типи електричних систем опалення можна знайти у статті «Електричне опалення».

Випромінювання та конвекція – в чому різниця?

Какие радиаторы (батареи) лучше - три вида теплообмена
Як електричні, так і водяні радіатори передають тепло у приміщення у вигляді випромінювання та конвекції. При конвекції нагрівається повітря холодному приміщенні, при випромінюванні нагріваються тверді тіла, що у кімнаті. Випромінювання відчувається багатьма людьми як більш комфортне та затишне тепло.

Великі поверхні нагрівання забезпечують високу ефективність.

Для ефективності системи опалення вигідно, якщо поверхні нагріву мають великі розміри. Саме так вони створюють затишну, теплу квартиру із низькою температурою теплоносія. Це зменшує теплові втрати у трубах опалення, підвищує ефективність опалювальної системи загалом та допомагає знизити витрати на опалення.

Які існують типи радіаторів?

Вибір сучасних радіаторів великий, і не кожен тип підходить тій чи іншій системі опалення. В даний час існує декілька типів радіаторів опалення:

  • панельні радіатори (стальні цільноштамповані)
  • секційні радіатори (чавунні або трубчасті сталеві)
  • радіатори вертикальні з горизонтальними перемичками (наприклад, сушки для рушників)
  • конвектори (настінні або внутрішньопідлогові)
  • поверхневий нагрівання – водяна «тепла підлога» (стіни)

Панельні радіатори забезпечують ефективне та елегантне тепло

Kakie radiatory batarei luchshe panelnyj radiatorПанельні радіатори відносяться до найбільш відомих типів радіаторів. Вони складаються з однієї або декількох нагрівальних пластин, між якими встановлені гофровані залізні ламелі - так звані конвекційні пластини. Завдяки тому, що бічні (передня та задня) панелі заповнені теплою водою, радіатори виділяють значну (велику) частину енергії випромінюванням. Теплова потужність радіатора, залежить не тільки від температури подачі води, що нагрівається, але і від кількості нагрівальних і конвекційних пластин. Правильно підібрані панельні радіатори можуть працювати з низькою температурою теплоносія. Тому вони ідеально підходять для газового, рідко-паливного, дров'яного, центрального, а в деяких випадках для використання з тепловим насосом.

ПЕРЕВАГИ панельних радіаторів

Висока ефективність роботи в низькотемпературному режимі опалення.

Розумні витрати на покупку.

Підходить для складних конструкцій приміщень

НЕДОЛІКИ панельних радіаторів

Конвекційні ламелі важко чистити.

Ламелі накопичують пил та запахи.

.

Секційні радіатори (чавунні або сталеві трубчасті) - оригінальна форма сучасних типів опалювальних приладів

Какие радиаторы (батареи) лучше - трубчатый радиаторСекційні чавунні радіатори є найстарішими типами радіаторів та основою для всіх сучасних поверхонь нагріву. Радіатори зазвичай передають тепло через випромінювання та конвекцію. Такий тип радіаторів сьогодні виробляють переважно із сталевих елементів. На відміну від важких чавунних елементів, які все ще існують, наприклад, у старих будинках, вони легші та ефективніші.

Насамперед, більш старі типи радіаторів із чавуну мають велику масу, яку необхідно спочатку нагріти. Тому вони повільно реагують на змінені налаштування температури. Залежно від розміру радіатора, вони можуть бути придатними для використання з конденсаційними котлами, ТЕЦ або котлами, що працюють на біомасі. Старі чавунні радіатори вимагають вищих температур системи, такий тип радіаторів рідко використовується з тепловим насосом. На відміну від них правильно підібрані сталеві сучасні прилади відмінно працюють з будь-яким джерелом тепла.

ПЕРЕВАГИ секційних радіаторів

Особливо міцні, їх можна легко очистити за допомогою щітки.

Ідеальні для людей, схильних до алергії.

Сучасні моделі виглядають стильно та підходять до різних інтер'єрів.

Поставляються на замовлення та підбираються індивідуально за розміром формою та кольором.

НЕДОЛІКИ секційних радіаторів

Старі моделі чавунних радіаторів не відповідають високим вимогам до дизайну.

Старим моделям потрібно багато часу, щоб знову нагрітися та охолодитись.

Нові моделі сталевих трубчастих радіаторів коштують дорого

Алюмінієві радіатори

Какие радиаторы (батареи) лучше - алюминиевый радиаторАлюмінієві радіатори часто використовують для опалення. Така популярність заснована на сучасному дизайні та високій теплопровідності. Діапазон цін алюмінієвих радіаторів великий, все залежить від виробника.

Алюмінієвий радіатор дуже чутливий до параметрів циркулюючого середовища. Важливо звернути увагу на необхідний рівень кислотності води, інакше радіатор може вийти з ладу за кілька років.

Висока теплопровідність радіатора має зворотний бік. Повітря піднімається дуже швидко вгору - можна відчути різницю температур між стелею та підлогою. Тому при виборі алюмінієвих радіаторів необхідно зробити точний розрахунок, щоб не нагрівався радіатор до високих температур.

ПЕРЕВАГИ алюмінієвих радіаторів

Хороша ціна.

Хороша набірна конструкція дозволяє швидко змінити габарити радіатора.

Швидке розсіювання тепла.

НЕДОЛІКИ алюмінієвих радіаторів

Вимогливі до складу води у радіаторі.

Можливий режим некомфортної експлуатації при неправильно підібраних радіаторах.

При підключенні до центрального опалення якість води неможливо проконтролювати.

Біметалічні радіатори

Какие радиаторы (батареи) лучше - биметаллический радиаторБіметалічний радіатор - це комбінація двох або більше типів металу в одному елементі - сталь усередині, а зовні алюмінієві пластини. Його термін експлуатації дуже великий. Якісні біметалічні радіатори, повністю покриті антикорозійним складом, не лише зовні, а й усередині. Вони здатні витримувати тиск 20-30 атмосфер і немає особливих технічних вимог до циркулюючої води. Біметалічний нагрівач поєднує в собі алюмінієву тепловіддачу та корозійну стійкість найкращих сплавів заліза.

Вартість таких радіаторів дуже велика. Фірми пропонують і дешевші моделі, але в цьому випадку «біметалічний» це лише назва. Якщо ви вирішите купити такий радіатор, ви повинні уважно розібратися у виробниках, щоб не отримати підробку найнижчої якості.

ПРЕИМУЩЕСТВА биметаллических радиаторов

Сочетают в себе преимущества алюминия и стали – длительный срок эксплуатации.

Высокая прочность до 30 атм.

Быстрое рассеивание тепла.

НЕДОСТАТКИ биметаллических радиаторов

Высокая стоимость.

Возможен режим некомфортной эксплуатации при неправильно подобранных радиаторах.

Высокая прочность – преимущество не востребованное при эксплуатации в частных домах, т. к. давление не превышает 2-3 атм..

 Вертикальні радіатори (наприклад, сушки для рушників) мають багато форм і функцій

Какие радиаторы (батареи) лучше - полотенцесушительСушки для рушників або вертикальні радіатори , складаються з окремих елементів і випромінюють тепло через випромінювання і конвекцію. Різниця в тому, що труби, які в секційних радіаторах зазвичай розташовані вертикально, в даному випадку розташовані горизонтально та приварюються до вертикального колектора. Такі радіатори виготовлені з листової сталі і можуть бути виконані в різних формах. Одним із прикладів такого радіатора є радіатор ванної кімнати, який використовується не тільки для опалення приміщень, а й для сушіння рушників. Залежно від розміру поверхні нагрівання ці прилади опалення можуть працювати з технологією конденсаційного котла, або котлами, що працюють на біомасі, центральним опаленням. Деякі сушарки для рушників можуть бути оснащені електричним патроном, і зазвичай використовуються як доповнення до системи підігріву підлоги у ванних кімнатах.

ПЕРЕВАГИ вертикальних радіаторів

Різні форми, розміри та фактури.

Можна легко очистити.

Як сушарка для рушників дуже добре підходить для сушіння рушників.

Можуть працювати з електропатроном.

НЕДОЛІКИ вертикальних радіаторів

Дуже неефективні!

Потрібно багато енергії.

Типовий дизайн не підходить для оформлення кімнати.

Конвектори (настінні або внутрішньопідлогові) - висока продуктивність для теплого повітря

Какие радиаторы (батареи) лучше - конвекторыНа відміну від інших типів радіаторів, конвектори складаються з окремих ламелей, розташованих навколо опалювальних труб (якими циркулює теплоносій). Через свою конструкцію вони віддають майже всю теплоту у вигляді конвекції.
Тобто, енергія, що транспортується за допомогою теплоносія, нагріває повітря, що циркулює, через ламелі.

 

Какие радиаторы (батареи) лучше - конвекторы внутрипольные 2

 

 

 

Конвектори часто встановлюються у підлозі та під великими вікнами. Тут вони протидіють протягам, які виникають на холодних скляних поверхнях і таким чином забезпечують високий ступінь нагрівання повітря. Щоб збільшити потужність нагріву, вони можуть, наприклад, оснащені вентилятором, який забезпечує досить високу циркуляцію повітря. Конвектори швидко реагують на зміну вимог до температури, компактні і тому можуть бути встановлені в місцях де мало місця. Однак, оскільки радіатори зазвичай працюють з високими температурами подачі і за низьких висот установки, вони часто не підходять для використання в низькотемпературних системах опалення (конденсаційний котел, тепловий насос, сонячний колектор).

ПЕРЕВАГИ конвекторів

Компактний дизайн, що особливо підходить для великих вікон.

Швидко реагують на змінені вимоги до температури.

НЕДОЛІКИ конвекторів

Радіатори важко чистити.

На поверхні пластин конвектора збирається багато пилу через підвищену циркуляцію повітря (конвекції).

Поверхневе нагрівання - "тепла підлога" - максимальний комфорт при низьких температурах

Типы радиаторов - теплый полПоверхневе нагрівання - системи обігріву приміщень, які використовують стіни, підлоги або стелі в якості поверхонь нагріву і, таким чином, значно відрізняються від інших типів опалювальних приладів. Трубопроводи інтегровані безпосередньо в конструкцію стіни або підлоги, завдяки чому ці конструкції стають теплоакумулятором. Підігрів підлоги повільно реагує на змінені вимоги до температури.

В енергоефективних будинках з низькими тепловими втратами вони зазвичай встановлюються на постійну кімнатну температуру. Нагрівачі не видно, виділяють тепло майже повністю випромінюванням і таким чином створюють особливо комфортний клімат у приміщенні. Через великі поверхні нагрівання вони мають низьку температуру потоку і можуть дуже ефективно використовуватися в системах опалення з регенеративними енергіями, такими як теплові насоси або сонячні теплові системи.

ПЕРЕВАГИ систем поверхневого нагріву

Нагрівальні поверхні не видно.

Великі поверхні нагрівання забезпечують низьку температуру теплоносія.

Високий комфорт та ефективність нагрівання через передачу тепла «випромінюванням».

НЕДОЛІКИ систем поверхневого нагріву

Система опалення, яка дуже повільно реагує на зміну вимог до температури.

Високі капітальні витрати при монтажі (особливо у існуючих будівлях).

Правильно підібрані для Вашої системи опалення радіатори або «тепла підлога» допоможуть зробити її енергоефективною та комфортною для проживання – дуже важливо холодною зимою перебувати у затишному приміщенні, обігрів якого здійснюється економічно настільки, наскільки це можливо.

Якщо Вам потрібна така система, ми можемо дуже швидко, протягом дня підготувати цінову комерційну пропозицію та надіслати її Вам по E-mail або іншим способом, щоб Ви могли вибрати найкращий для себе варіант.

Специфікація обладнання та робіт для опалення будинку протягом 1-2 днів!

Щоб отримати специфікацію заповніть форму і прикрийте план опалювальних приміщень. Ми надішлемо специфікацію на Ваш E-mail.
Scroll To Top
Close
Close
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping