Опалення приватного будинку

Рішення для опалення будинку, дачі чи квартири.

Ваш вибір опалення вплине на комфорт і витрати протягом наступних 10-20 років. Опалення будинку це система, загальна ефективність якої залежить від правильності вибору кожного з її елементів. Що користі від найсучаснішого котла, який не зможе прогріти всі радіатори рівномірно (а відповідно і приміщення) через погано збалансовану систему опалення? Чи немає автоматики, яка узгоджено керує котлом та системою опалення та економить витрати на енергоресурси?

Що впливає на вибір опалення для будинку?

Питання, яке опалення буде найкращим для будинку, не має однозначної відповіді, оскільки критерії за якими домовласники вибирають опалення різні. Вибір правильної системи опалення залежить від типу будівлі, доступності енергоресурсів та від індивідуальних побажань домовласника.

В Україні для опалення будинку найчастіше вибирають один із чотирьох типів джерел тепла: газовий котел (конденсаційний або турбований), електрокотел, тепловий насос або твердопаливний котел. Є кілька факторів, які можуть вплинути на ваш вибір:

Витрати на придбання. При обмеженому бюджеті домовласники обирають традиційний газовий або електричний котел. Але і в цьому випадку особливо важливою є узгоджена робота котла, автоматики та гідравлічне балансування системи опалення - фактори. що впливають зниження витрат за газ чи електрику.

Доступність палива. Вартість підключення газу або електрики до будинку, безперебійність роботи електромереж або можливість дешево придбати тверде паливо впливають на вибір джерела тепла для дому.

Простір для встановлення техніки. Найменший простір потрібен для газового та електроопалення опалення. Найбільша потреба у просторі виникає при установці твердопаливного котла, так як дровам потрібне сухе місце для зберігання. Багато місця на ділянці потребують геотермальних теплових насосів з горизонтальним колектором.

Зручність та безпека використання. Газовий котел, електрокотел або тепловий насос найкращий вибір у цьому випадку.

Індивідуальні переваги. Віддалене керування опаленням, інтеграція системи опалення в "розумний будинок", встановлення теплового насоса у поєднанні з фотоелектричною та сонячною тепловою енергією, встановлення комбінованого опалення (поєднання кількох джерел тепла), застосування вентиляції приміщень з рекуперацією тепла - сучасне опалення надає широкий вибір варіантів опалення та управління ним, однак такі рішення призведуть до значно більших початкових витрат, ніж рішеннях. У цьому випадку домовласник отримує більший комфорт, незалежність від постачальників енергоресурсів або вибір оптимальнішого на даний момент постачальника та економію у довгостроковій перспективі.

Щоб Ваше опалення та гаряче водопостачання було комфортним та ефективним, інженери компанії розрахують, підберуть, змонтують та надалі обслужать Вашу систему опалення виходячи з Ваших побажань.

Рішення для опалення невеликого будинку, дачі чи квартири.

Найчастіше для опалення невеликого будинку, дачі або квартири домовласники встановлюють газовий або електричний котел.

Отопление частного дома - дача, квартира

Отопление частного дома - дача, квартира схема
Рішення: двоконтурний газовий котел. Він забезпечує опалення та готує гарячу воду в проточному режимі. У проточному режимі котел може одночасно забезпечити гарячою водою до двох точок водорозбору (мийка та умивальник або душ). Для невеликої родини це добрий варіант гарячого водопостачання. Обладнання займає мало місця, його можна розмістити на кухні, а від турбованих та конденсаційних котлів димові гази можна відводити прямо на вулицю через стіну за допомогою спеціальної коаксіальної труби – немає необхідності у спеціальному каналі для димоходу. Газові котли бувають: • атмосферними (ккд 91%) — найдешевший варіант, але потрібний димохід. Приклади котлів: Buderus U044, Bosch Gas 3000 або 4000, Vaillant atmoTEC. На даний час атмосферні котли не поставляються в Україну; • турбованими (ккд 93%) — середній за ціною, можливе відведення димових газів через стіну. Приклади котлів: Buderus U072K, Bosch Gas 6000, Vaillant turboTEC, Viessmann Vitopend 100. На даний час атмосферні котли не поставляються в Україну;; • конденсаційними бюджетними (середній ККД до 102%). Приклади котлів: Bosch Condens 2500, Buderus GB122, Vaillant ecoTEC pure, Viessmann Vitodens 050-W; • конденсаційними (середній ккд до 108%) - найсучасніший і найдорожчий варіант газового котла, але й економічний і автоматизований. Приклади котлів: Buderus GB172, Bosch Condens 7000i, Vaillant Ecotec Plus, Viessmann Vitodens 100-W/200-W, WOLF FGB.
Рішення: електричний одноконтурний котел. Якщо виділена на будинок електрична потужність дозволяє підключити для опалення будинку електрокотел, витрати на придбання будуть порівняно невеликими. Для приготування гарячої води використовують або бойлер непрямого нагріву, який підключають до котла, або встановлюють проточний або ємнісний нагрівач у кожній точці водорозбору гарячої води. В даний час електрокотел часто обирають як джерело тепла, оскільки діє спеціальний тариф, який знижує вартість електроенергії в 2 рази на час опалювального сезону. У цьому випадку вартість опалення будинку газом (60 коп. за 1 кВт*год. тепла - тариф 2020 р.) та електрикою (90 коп. за 1 кВт*год. тепла - тариф 2020 р.) приблизно однакова. Як довго в Україні зберігатиметься такі тарифи на газ та електрику не зрозуміло. У Європі, наприклад, газ залишається найдешевшим видом палива. Приклади котлів: Bosch Tronic, Vaillant eloBLOCK, Viessmann Vitotron 100, Protherm Ray.
Для опалення будинку або дачі часто застосовують колекторну або двотрубну розводку з одним опалювальним контуром, який подає гарячу воду на радіатори. Панельні сталеві радіатори найдешевший спосіб опалити приміщення.

Рішення для опалення заміського будинку чи котеджу.

Бюджет будівництва будинків середньої та великої площі (понад 200 кв. м) більший і тому вартість опалення та ГВП не так істотно впливає на загальні витрати, але значно впливає на комфорт під час проживання. Тому домовласники віддають перевагу більш комфортній та економній, у довгостроковій перспективі, системі опалення.

Отопление загородного дома

Отопление загородного дома - схема

Рішення: одноконтурний котел з бойлером непрямого нагріву. У цьому випадку оптимальним рішенням буде встановлення одноконтурного газового котла або електрокотла (якщо вартість підключення до газу є високою) спільно з бойлером непрямого нагріву. Залежно від об'єму бойлера (від 70 до 500 л), від дебету свердловини та напору одночасно можна користуватися необмеженою кількістю точок водорозбору. Обсяг бойлера обчислюється, виходячи з кількості мешканців у будинку. Якщо бойлер буде недостатньо великим, то гарячої води не вистачатиме, а якщо більше, ніж вам потрібно, то призведе до застою води та поширення шкідливих мікроорганізмів у системі ГВП. Для опалення вибирають конденсаційний газовий котел, оскільки він найкраще може забезпечити комфортне опалення. Економія на енергоресурси становитиме 10-15% за опалювальний сезон (залежить від температури в зворотному напрямку і чи на повну потужність працює котел). Приклади газових казанів: Buderus GB172, Bosch 7000, Vaillant ecoTEC pure/plus, Viessmann Vitodens 200. Приклади електрокотлів: Bosch Tronic, Vaillant eloBLOCK, Viessmann Vitotron 100, Protherm Ray.
Рішення: два контури системи опалення. Для опалення заміського будинку часто застосовують два контури опалення. Один подає тепло до радіаторів, а інший до теплої водяної підлоги. Для цього можна використовувати гідравлічну стрілку та незалежне керування опалювальними контурами. Тепла підлога у комбінації з конденсаційним котлом є ідеальним способом опалювати приміщення. Це пов'язано з тим, що теплою підлогою є низька температура у зворотній магістралі, а саме за такої умови ККД конденсаційного котла буде максимальною — 108%. Найчастіше теплу підлогу встановлюють скрізь де передбачається плитка або камінь на підлозі як покриття для підлоги. На нашій широті площі теплої підлоги може бути недостатньо (необхідний розрахунок) для обігріву приміщення при дуже низькій температурі на вулиці (нижче - 20 ºС), в таких приміщеннях необхідне встановлення ще й радіатора. Опалення приміщення підлогою дуже комфортно для людини, а також дозволяє знизити на 1-2 градуси температуру в приміщенні, за якої вам буде комфортно порівняно з радіаторним опаленням. Це спричинить додаткову економію енергоресурсів від 5 до 10%. Витрати на придбання такої системи опалення будуть вищими. Оскільки система монтується в підлогу, то дуже важливо, щоб вона була надійною і прослужила весь належний їй термін служби — 50 років і більше і була правильно підібрана змонтована, щоб уникнути занадто теплої або, навпаки, недостатньо теплої підлоги, холодних «плям».

Інноваційне рішення для опалення будинку.

Такі системи передбачають найвищий комфорт, турботу про екологію, зниження чи виключення залежності від постачальників енергоресурсів та значне зниження експлуатаційних витрат. Витрати на придбання великі та можуть у кілька разів перевищувати вартість традиційної системи опалення будинку.

Отопление частного дома - тепловой насос

Отопление частного дома - тепловой насос - схема

Рішення: повітряний тепловий насос та конденсаційний котел. Повітряний тепловий насос у 2,5-4 рази (залежить від температури на вулиці) знижує витрати на електроенергію порівняно з електрокотлом. Вартість 1 кВт * год тепла 20-30 коп. (Тариф 2020 р.). Взимку він ефективно працює лише до -10 ºС. За більш низької температури опалення будинку забезпечить конденсаційний котел.

Протягом опалювального сезону в Україні тепловий насос зазвичай працює протягом 75% до 90% опалювального сезону. Найефективніше опалювати приміщення переважно теплою підлогою, оскільки тепловий насос нагріває воду в системі опалення лише до 40-42 ºС. Але можна і опалювати і радіаторами, якщо їх підібрати виходячи з теплового режиму, в якому вони будуть працювати. Влітку зовнішній блок будь-якого теплового насоса працює як кондиціонер. І тому необхідні вбудовані чи настінні внутрішні блоки у тих приміщеннях, у яких передбачається охолодження.

Приклади теплових насосів повітря: Viessmann Vitocal 100-S, Bosch Compress 3000 AW, Bosch Compress 7000i, Vaillant aroTHERM VWL.

Рішення: геотермальний тепловий насос та сонячні колектори. Геотермальний тепловий насос покриває тепловтрати будинку протягом усього опалювального сезону. Його корисний коефіцієнт перетворення електроенергії стабільний протягом усього опалювального сезону і залежить від зовнішньої температури і становить від 3,5 до 4,5. Вартість тепла – 20-25 коп. за 1 кВт-год тепла (тариф 2020 р.).

Вартість системи з геотермальним насосом вище, тому що для його роботи необхідно або спеціальне поле або дорогі свердловини. Використання геліоколекторів для опалення в наших широтах може заощадити не більше 20% на опаленні за значних початкових інвестицій. Найчастіше встановлюють 2-3 геліоколектори для приготування гарячої води. У цьому випадку економія становитиме близько 50% всієї необхідної енергії для ГВП за рік. Доцільно також застосовувати сонячні колектори для підігріву води у басейні.

Приклади геотермальних теплових насосів Bosch Compress 6000 LW, Vaillant geoTHERM VWS.

Додатково можна встановити систему вентиляції із рекуперацією тепла/холоду. Економія становитиме до 30 % на опаленні чи охолодженні приміщень. Вкладати гроші в таке обладнання є сенс, якщо Ваш будинок добре теплоізольований.

Переваги роботи з нами:

  1. Монтаж отопления частного домаМи пропонуємо прості або складні схеми опалення в залежності від Ваших побажань та запланованого бюджету.
  2. Ваша система опалення буде економічною, оскільки кожен елемент опалення Вашого будинку буде розрахований і підібраний так, щоб працювати на ефективність всієї системи в цілому.
  3. Система опалення буде довговічною, оскільки ми використовуємо перевірене надійне обладнання європейських компаній з Німеччини, Італії, Чехії.
  4. Газ, електрика, димові гази належать до небезпечних для людини. Ваша система опалення буде безпечною, оскільки ми дотримуємося будівельних норм та вимог виробника при монтажі обладнання.
  5. Система опалення буде ефективною, тому що ми проведемо пусконалагоджувальні роботи в котельні, виконаємо гідравлічне балансування системи опалення - це гарантує, що радіатори отримають потрібну кількість тепла і не буде занадто гарячими або холодними і навчимо економно експлуатувати опалення.

Отримайте безкоштовну пропозицію на один або кілька варіантів комплексного рішення для опалення будинку

Надішліть запит і наш інженер протягом 1-2 днів підготує пропозицію щодо опалення Вашого будинку виходячи з Ваших побажань та технічних вимог. Ви можете замовити кілька варіантів опалення, щоб вибрати оптимальний для себе. Прорахунок не зобов'язує Вас до чогось. Ви маєте право вибрати найкращу компанію для робіт у Вашому домі.

Комплексне рішення для опалення приватного будинку

Scroll To Top
Close
Close
Close

Мій кошик

Shopping cart is empty!

Continue Shopping