Геліосистема

Сонячна енергія невичерпна та екологічно безпечніша, ніж будь-яке інше джерело енергії. Дізнайтеся більше про геліосистему, щоб усвідомлено вибрати це джерело теплової енергії.

1. Коли ефективна сонячна теплова енергія

Опалення. Сонячна теплова енергія для опалення найбільш ефективна навесні та восени. У цей час ще є потреба в обігріві та достатньо сонячних днів, а для опалення будинку ще не потрібні великі витрати теплової енергії. У холодні зимові дні сонячна теплова енергія може лише злегка підтримувати опалення (розглядаємо використання цієї системи для кліматичних зон основної географічної частини території України). Частка сонячної енергії для опалення будинку в зимовий час становитиме не більше 20% від сумарних витрат на обігрів.

 Гаряча вода. Влітку сонячна енергія практично повністю перекриває витрати на забезпечення гарячою водою. Загалом протягом усього року сонячна енергія може покривати близько 70% від необхідної енергії для приготування гарячої води.

Дізнайтесь скільки коштує обладнання та монтаж для опалення Вашого будинку!

Дайте відповідь на 3 питання і отримайте кошторис і найкращий варіант опалення протягом 1-2 днів.

2. Сонячні колектори для опалення або нагрівання води

Площа поверхні та кількість колекторів геліосистеми залежить не тільки від умов на даху, а й від запланованого режиму експлуатації – для приготування гарячої води, підігріву води у басейні та/або підтримки опалення.

Сонячна система для приготування гарячої води

Щоб розрахувати площу сонячних колекторів, які використовують для нагрівання води, потрібно виходити з наступного на одного мешканця в будинку:

 • Від 1,0 до 1,2 квадратних метрів для плоських сонячних колекторів ;
 • Від 0,8 до 1,0 квадратних метрів для трубчастих сонячних колекторів .

Потрібна площа колекторів може бути більшою, якщо дах має несприятливу для сонячних колекторів орієнтацію по сторонах світла або затінена.

Сонячна система підтримки опалення

Сонячні колектори підтримують звичайну технологію опалення казаном або тепловим насосом безкоштовним сонячним теплом. Оскільки тут потрібно більше енергії, то й площа колекторів має бути більшою. Орієнтовно Ви можете виходити з наступних значень:

 • 1 кв. м площі поверхні колектора на 10 кв. м опалювальної площі будівлі

Площа поверхні залежить від індивідуальних умов встановлення геліосистеми та розміру бажаної участі сонячної енергії в опаленні. Вимоги до такої системи можуть відрізнятися, тому необхідний точний розрахунок.

3. Вибираємо тип сонячних колекторів

Наскільки ефективно колектор перетворює сонячну енергію на теплову залежить від його конструкції. Бувають плоскі та вакуумні сонячні колектори.

Гелиосистема плоский коллектор

Плоскі сонячні колектори
Плоскі колектори складаються з стійкого плоского корпусу, який покритий міцним склом. Якщо місце, де Ви плануєте встановити геліосистему, орієнтоване в південному, південно-західному або південно-східному напрямку, воно не затінене і його площа достатня для встановлення необхідної кількості сонячних колекторів, то плоскі колектори будуть хорошим вибором - вони дешевші за трубчасті, більш компактні і легше вписуються у дизайн будівлі.

Гелиосистема вакуумный коллектор

Вакуумні (трубчасті) сонячні колектори
Вакуумні колектори складаються з множини скляних трубок, які з'єднані між собою за допомогою колектора. Такі колектори ефективніші за плоскі – необхідна менша площа колекторів для отримання однакової кількості енергії. Якщо умови на даху не оптимальні або простір обмежений, тоді краще вибрати вакуумні колектори.

thumb110 MG 5558 UA 3

Сонячний колектор Buderus Logasol SKN 4.0 S

Highlights:
 • плоский абсорбер
 • загартоване скло з високою світлопередачею
 • алюмінієвий корпус
 • просте встановлення
 • 10 років гарантії
Buderus SKT 1 0 S 8718532821

Сонячний колектор Buderus Logasol SKT 1.0 S

Highlights:
 • плоский абсорбер
 • загартоване скло з високою світлопередачею
 • просте встановлення
 • 10 років гарантії

4. Вибираємо місце для встановлення сонячних колекторів

Сонячна енергія сильно залежить від кута падіння. Падіння сонячних променів на поверхню сонячних колекторів під кутом 90 градусів було б ідеальним, але це не можливо через нахил осі землі по відношенню до горизонтально змонтованої системи. Тому важливим є кут установки сонячних колекторів. В ідеалі сонячні колектори мають бути орієнтовані на південь із нахилом 35-45.

 • Для опалення кут нахилу сонячних колекторів повинен становити від 45 до 50 ° С, оскільки крутіший кут підвищує продуктивність системи в зимові місяці.
 • Для приготування гарячої води влітку, через високе становище сонця, підходить більш плоский нахил. У літні місяці кут монтажу 35 ° С призводить до збільшення потужності приблизно на дванадцять відсотків порівняно з горизонтальним монтажем.
Вакуумный коллектор на крыше

Для установки на крыше угол наклона обычно определяется наклоном крыши. В случае плоской крыши наклон можно создать специальными опорами. Если ориентация на юг невозможна по каким-то причинам, то можно установить солнечные коллекторы на восточной или западной стороне крыши, но нужно учесть, что потеря мощности составит до 25 % от южного варианта.

Эффективность установки на западной стороне несколько лучше восточной из-за более высокой температуры наружного воздуха, которая характерна во второй половине дня, но эта разница настолько мала, что в случае выбора приоритетным является более короткий путь в котельную, чтобы снизить потери при транспортировке тепла по трубопроводам.

5. З чим поєднувати геліосистему.

Оскільки сонячна теплова система в Україні не може використовуватися цілий рік, то завжди потрібне альтернативне джерело тепла. У деяких випадках може бути доцільніше використовувати сонячну теплову енергію тільки для приготування гарячої води. Додатковим джерелом тепла може бути пеллетний, газовий або електричний котел, тепловий насос. Вибір залежить від Вашого бюджету та місцевих умов.

Комбінуємо з пелетним котлом.

Хороша комбінація геліосистеми та пелетного котла – обидві системи вимагають наявності буферної ємності, тому їх можна оптимально поєднувати. В якості альтернативи замість пелетного можна використовувати інші котли на твердому паливі. • Комбінована система з тепловим насосом або електрокотлом - також для обох систем потрібна буферна ємність для максимально ефективного використання, наприклад, вночі для двотарифного лічильника електроенергії. У поєднанні із сонячною тепловою системою витрати на опалення (які фактично є частиною витрат на електроенергію) можуть бути зменшені, але найкращою альтернативою є поєднання фотоелектричної системи та теплового насоса.

Комбінуємо з газовим котлом.

Газ порівняно недорогий вид палива, в порівнянні з електрикою тому економічна вигода при використанні спільно з геліосистемою для опалення не така істотна. Якщо є газ, то частіше використовують сонячні колектори лише для приготування гарячої води.

6. Навіщо потрібна буферна ємність.

Особливо при інтенсивному сонячному випромінюванні споживання тепла в будинку часто не відповідає кількості енергії, отриманої з даху - воно, як правило, найвище, коли немає необхідності в опаленні приміщень або нагріванні гарячої води. Для відновлення балансу потрібна буферна ємність, яка поглинає надмірну енергію і зберігається для використання із затримкою за часом.

 • Розмір буферної ємності для опалення. Необхідно запланувати об'єм для зберігання води, вважається ідеальним 60-70 літрів ємності на кожен кіловат необхідної теплової потужності. Добре ізольовані ємності здатні утримувати тепло протягом кількох днів.
 • Розмір буферної ємності для приготування гарячої води - від 60 до 80 літрів на людину.

Вартість буферної ємності залежить від розміру та призначення та становить від 500 євро до 1200 євро. Якщо буферна ємність використовується як для зберігання води для опалення, так і для виробництва гарячої води, така ємність коштує дорожче.

Гелиосистема буферная емкость

7. Інші компоненти геліосистеми

Сонячні теплові колектори та буферна ємність є не єдиними компонентами геліосистеми. Геліосистема включає:

 • Сонячні колектори
 • Буферна ємність для опалення, якщо використовується для опалення
 • Буферна ємність для гарячої води
 • Трубопроводи
 • Система безпеки
 • Насоси для геліосистеми
 • Кріплення та ін. комплектуючі.

Для того, щоб Ваша система працювала ефективно, необхідно врахувати безліч факторів – режим експлуатації, умови для монтажу системи, можливе навантаження на дах та ін. Тому важливо знайти компанію, якій Ви зможете довірити створення такої системи, щоб у майбутньому у Вас не виникло проблем з її експлуатацією.

Наша компанія має досвід проектування та встановлення сонячних систем. Ми підходимо до роботи скрупульозно та відповідально – гарантія на наші роботи складає 5 років. Вкажіть Ваші побажання у формі нижче, щоб ми могли протягом дня підготувати та надіслати Вам електронною поштою укрупнену пропозицію на геліосистему для оцінки її орієнтовної вартості для планування Вашого бюджету на будівництво будинку.

Якщо Вам потрібне опалення будинку, то наш інженер підбере найбільш відповідне обладнання, виходячи з Ваших побажань.
Scroll To Top
Close
Close
Close

Мій кошик

Shopping cart is empty!

Continue Shopping